Zapachy w naszym życiu – czy olejki zapachowe są szkodliwe?

Rola zapachów w życiu człowieka jest bardzo często niedoceniana i ignorowana. W dzisiejszych czasach mamy raczej do czynienia z przesytem bodźców wzrokowych i ewentualnie słuchowych, podczas gdy o innych zmysłach nie pamiętamy aż tak często i nie zwracamy na nie szczególnej uwagi. Tymczasem wszystkie zmysły, także te pomijane i niezauważane, wpływają na naszą codzienność, a przez to pośrednio na całe nasze życie. Jednym z takich zmysłów jest węch. Wydaje się, że nie zwracamy dużej uwagi na ten zmysł i raczej go ignorujemy, uważając, że nie ma on szczególnego znaczenia dla naszego samopoczucia, zdrowia, energii, motywacji i chęci do życia. Tymczasem otaczanie się odpowiednimi zapachami może wnieść do naszego życia naprawdę nową jakość, która może wpłynąć na zauważalną poprawę na jakiś aspekt naszego życia lub na jego całościową poprawę.

(Niedoceniana) rola olejków zapachowych w naszym życiu – olejki zapachowe szkodliwość

Olejki zapachowe mogą wnosić w nasze życie wiele dobroczynnych aspektów. Stosowane zgodnie z zalecanymi dawkami i zgodnie z ich przeznaczeniem mogą na przykład wpływać bardzo korzystnie na różne układy-pokarmowy, oddechowy, mogą działać przeciwzapalnie, i uspokajająco. Ich pozytywny wpływ może działać na wielu płaszczyznach. Jednakże nierzadko pojawiają się kontrowersje wokół tego, czy olejki zapachowe są szkodliwe Niestety, przy nieodpowiednim stosowaniu, to jest na przykład przy nieprzestrzeganiu określonych dawek, czy też w przypadku niewłaściwego przechowywania, olejki zapachowe mogą być szkodliwe. Olejki zapachowe szkodliwość to temat kontrowersyjny, jednak przy właściwym stosowaniu olejków, nie powinny być one szkodliwe.

Perfumy- jak je odpowiednio dobierać do okazji, do osobowości i do okazji?

Innym, bardziej popularnym sposobem na otaczanie się zapachami, jest zakup perfum. Wybór na rynku jest ogromny. Ich cena uzależniona jest od wielu czynników, bardzo często w dużej mierze od ich marki. Wybór perfum powinien być przede wszystkim dostosowany do naszych upodobań i okazji, w których najbardziej mogą być nam przydatne. Dobrze jest więc kierować się przede wszystkim swoim gustem i intuicją, a w takim przypadku z pewnością spełnią swoją rolę- będą wpływać na dobry nastrój i sprawią, że ludzie chętniej będą z nami przebywać.

Rola zapachów w życiu na pewno jest bardzo istotna i nie należy jej bagatelizować. Może mieć działanie dobroczynne, czy wręcz lecznicze, a także wpływać korzystnie na nasze samopoczucie i na nastrój naszego otoczenia.