Jak wykonać kawitację w domu

Peeling kawitacyjny to jedna z popularniejszych form dbania o nasza cerę. Współczesne technologie coraz częściej idą w parze z kobieca urodą. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ ten rodzaj pielęgnacji cery wykorzystuje ultradźwięki. Zabieg ten możemy wykonywać zarówno w salonie kosmetyczny, jak i w domowym zaciszu. Pamiętajmy również, ze ten rodzaj peelingu jest równie delikatny co te stosowane przez nas w domu, jednak wykazuje znacznie większą skuteczność.

Peeling kawitacyjny w domu

Peeling kawitacyjny, zwany również kawitacją ma zbawienny wpływ na naszą cerę. Doskonale rozjaśnia i dodaje życia cerze suchej, a nawet likwiduje drobne zmarszczki. Natomiast w przypadku cery mieszanej i tłustej ogranicza produkcje sebum i głęboko oczyszcza. Jest również doskonałym przygotowaniem do innych zabiegów, szczególnie nawilżających. Od pewnego czasu możemy wykonywać ten zabieg w domowym zaciszu. Na czym polega kawitacja w domu? Tak jak w przypadku innych tego typu zabiegów należy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie przypominające termometr ze szpatułką oraz odpowiednie kosmetyki. Przed zabiegiem twarz należy oczyścić, a następnie zwilżyć i przez maksymalnie 15 minut wykonywać zabieg trzymając urządzenie w ten sposób, by szpatułka była nachylona pod kątem 45 stopni. Pamiętajmy by nie przedłużać zabiegu i żeby cera była cały czas nawilżona. Warto również oczyszczać szpatułkę w trakcie wykonywania zabiegu kawitacji. Po zakończonym zabiegu pielęgnacyjnym warto nałożyć na twarz, szyję i dekolt maseczkę nawilżającą. Po kawitacji wszystkie składniki dokładniej się wchłoną.
Jak widać kawitacja w domu to doskonałe rozwiązanie na czasy pandemii jak i dla kobiet, które nie mają czasu umawiać się w gabinecie kosmetycznym a chciałyby przeprowadzić taki zabieg. Szczególnie, że koszt zakupu urządzenia do kawitacji to około 100-200 złotych, a więc zakupy zwracają się w ciągu wykonania raptem 2 zabiegów. Warto się nad tym zastanowić by poczuć się piękną chociażby od czasu do czasu.