Dlaczego mężczyzna powinien nosić biżuterię?

W przeszłości biżuteria dla mężczyzn musiała wyglądać w określony sposób oraz pełnić konkretne funkcje. Dzisiaj nosi ją każdy, kto chce. Dlaczego? Z wielu powodów – przede wszystkim dlatego, że może. Do najważniejszych zalet współczesności należy odchodzenie do lamusa skostniałych, niepasujących do rzeczywistości reguł. Niektóre zasady wykazywały pewien stopień przydatności, inne głównie nas ograniczały. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć noszenie męskiej biżuterii. Niegdyś mężczyźnie „wypadało” zakładać jedynie ślubną obrączkę. Dodatkowo mógł nosić np. łańcuszek z wisiorkiem, jeśli był wyznawcą jakiejś religii. Dziś na szczęście nie musimy przejmować się konwenansami. Dotyczy to wielu aspektów, w tym wspomnianej biżuterii dla panów.

Biżuteria dla panów – co wybrać?

Mężczyźni dbający o spójność stylizacji przykładają dużą wagę do tego, aby dobrać ozdoby do stroju. Między innymi, do garnituru zakładają elegancki zegarek, a do casualowego zestawu – łańcuszek z ciekawym wisiorkiem. Wiedzą, że dopracowany wygląd będzie potwierdzać ich profesjonalizm w pracy. Przykładowo, w zawodzie adwokata czy przedstawiciela handlowego nie spotka się z uznaniem bransoletka z muliny, za to odpowiednik ze złota będzie prezentować się korzystnie.

Z myślą o potrzebach współczesnych mężczyzn sklepy z biżuterią sukcesywnie poszerzają asortyment. Idealny egzemplarz wyszuka dla siebie pan, któremu podoba się złoty łańcuszek splot królewski. Znajdzie coś dla siebie także wielbiciel dyskretnych, minimalistycznych ozdób. Ktoś wybierze wisiorek z nieszablonowym motywem, inny z kolei postawi na personalizowany sygnet (np. z grawerem). Jedni będą w ten sposób dodawać sobie szyku, natomiast drudzy – budować swój wizerunek indywidualisty, który idzie pod prąd. Istnieje mnóstwo możliwości wykorzystania złotych dodatków.

Jak nosić męską biżuterię?

Warto zwrócić uwagę, że mimo wszystko nie brakuje mężczyzn, którzy wahają się, nie wiedząc, czy powinni nosić biżuterię. Z jednej strony chcieliby to robić, z drugiej mają opory, jak przyjmie to otoczenie. Nie chodzi przy tym o klasyczne ozdoby typu ślubna obrączka, lecz o nietuzinkowe dodatki uzupełniające stylizację. Może być to np. modny sygnet czy złoty łańcuszek męski o nietypowym splocie. Niektórzy idą w ślady swoich idoli, takich jak piosenkarze, aktorzy czy celebryci. Inspirując się nimi, decydują się na kolczyki albo pierścionki.

Nie sposób zaprzeczyć, że pewne modele męskiej biżuterii wymagają odwagi czy silnego charakteru. Świadczą jednak o tym, że dany mężczyzna czuje się na tyle pewny siebie, że nie musi nikomu niczego udowadniać. Niczym samiec alfa w stadzie doskonale wie, że nic nie zagraża jego pozycji. Co więcej, to on dyktuje innym, co jest atrakcyjne czy godne pożądania.

Kto powinien sięgać po męską biżuterię?

Podsumowując, odpowiedź na tytułowe pytanie może być bardzo prosta. Mężczyzna powinien nosić biżuterię, jeśli tylko ma na to ochotę. Jeżeli chce podkreślić swój styl, wyróżnić osobowość etc., może zrobić to właśnie w ten sposób.