Jak i czym myć sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to popularny sposób na ich wydłużenie i zagęszczenie. Te kupione w drogerii i przyklejone samodzielnie są alternatywą dla metody 1:1 wykonywanej w gabinetach kosmetycznych. Sztuczne rzęsy na pasku pozwolą szybko odmienić makijaż i nadać spojrzeniu głębi. Co jednak, jak się już je przyklei? Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Wbrew pozorom przyklejanie rzęs na pasku nie jest wcale zadaniem trudnym. Aby cała operacja się udała, trzeba wyposażyć się jednak w dobrej jakości sztuczne rzęsy i kępki rzęs. Następnie należy przyciąć pasek do odpowiedniej szerokości, nałożyć klej (najlepiej bezbarwny) i delikatnie przykleić, dorysowując kreskę eyelinerem. W czasie ich noszenia, powinno się unikać nadmiernego dotykania, szarpania czy pocierania oczu. Ważne jest też, aby unikać wilgoci. Stosując się do tych zasad, pięknym makijażem oka będzie można cieszyć się przez całą noc! Warto też pamiętać, że sztuczne rzęsy i kępki rzęs nabyte w https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-sztuczne-rzesy można nosić przez kilka dni, o ile będzie się o nie prawidłowo dbało. Właściwa pielęgnacja sprawi również, że nie będą one jedynie produktem jednorazowym.

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy na pasku najczęściej zakłada się jedynie na jeden dzień i zdejmuje przy wieczornym demakijażu. Rzęsy warto zdejmować z uwagą i dbałością o precyzje, dzięki temu w przyszłości będzie można użyć ich ponownie. Kępek nie powinno się odrywać od oka. Może to spowodować nie tylko ich zniszczenie, ale i możliwość wyrwania własnych włosków czy podrażnienia powieki. Sztuczne rzęsy zdejmuje się za pomocą wacika nasączonego płynem micelarnym. Przykłada się go do oka i tym samym rozpuszcza klej. Rzęsy zdejmuje się paznokciem lub pęsetą – proces zdejmowania najlepiej rozpocząć od zewnętrznego kącika oka.

Jak myć sztuczne rzęsy?

Doklejone kępki rzęs wymagają oczyszczania ich z pozostałości kleju. W tym celu należy położyć kępkę na wilgotnym waciku i delikatnie przetrzeć po ich powierzchni oraz w przestrzeni między włoskami. Najlepiej do czyszczenia sztucznych rzęs wykorzystać bawełniany patyczek nasączony płynem mineralnym. Jeśli rzęsy tracą swój pierwotny kształt, to do niewielkiego naczynia trzeba nalać ok. 50 ml płynu miceralnego lub wody z odrobiną szamponu i wrzucić kępki do roztworu. Nasącza się je przez kilkanaście minut. Po tym czasie należy ją umyć patyczkiem i pozostawiać do wyschnięcia. Do następnego założenia sztuczne rzęsy i kępki rzęs powinny być przechowywane w oryginalnym pudełku, w którym zostały zakupione. Najlepiej trzymać je w suchym, zaciemnionym miejscu.