Wybierz najlepszy dyfuzor do olejków eterycznych – Muji dyfuzor, nawilżacz powietrza

Olejki eteryczne są znane i doceniane przez ludzkość od czasów starożytnych. W pewnym momencie zapomniane, dziś przeżywają swój renesans. Coraz więcej osób przekonuje się do ich stosowania. Niektórzy korzystają z nich tylko po to, żeby nadać mieszkaniu piękny zapach, inni świadomie czerpią z ich właściwości leczniczych i terapeutycznych. Niezależnie od powodu do stosowania, warto wiedzieć, jak wydobyć z nich pełnię ich możliwości. Pomoże w tym urządzenie zwane dyfuzorem.

Dlaczego dyfuzor a nie kominek?

Najpopularniejszych i najtańszym sposobem na aromaterapię z użyciem olejków eterycznych jest korzystanie z kominka. To niewielkie, zwykle ceramiczne naczynie, które posiada miejsce na podgrzewacz i niewielką nieckę na wodę z dodatkiem olejku. Na skutek podgrzewania, woda z olejkiem paruje, uwalniając zapach. Mało kto wie jednak, że ten sposób, choć tak powszechny i łatwo dostępny, wcale nie jest najlepszy, ba, może być dla nas wręcz szkodliwy!

Specjaliści od aromaterapii powtarzają na swoich szkoleniach, że jeśli chcemy skorzystać z mocy olejków, powinniśmy na zawsze zapomnieć o kominkach. Niektóre olejki tracą bowiem swoje właściwości terapeutyczne pod wpływem temperatury, inne z kolei wytwarzają wtedy szkodliwe związki. Oprócz tego warto pamiętać, że każdy olejek jest nieco inny i nie każdy będzie w stanie wydobyć z siebie zapach na skutek podgrzewania w kominku. Inne nie uwolnią nawet w pełni swojego zapachu, całej jego złożoności i tym samym – korzystnych właściwości. Najlepszym sposobem na olejki jest więc dyfuzowanie, nie podgrzewanie.

Jaki dyfuzor wybrać?  Muji dyfuzor?

Na rynku jest wiele firm produkujących dyfuzory. Te urządzenia wykorzystują zimną wodę, która zamieniania jest w rodzaj aerozolu bez udziału wysokiej temperatury. Olejki rozpylane są przez ultradźwięki, nie tracąc swoich właściwości i zachowując pełnię zapachu.

Przykładem tak działającego urządzenia jest Muji dyfuzor ultradźwiękowy. Warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ wykonany jest z materiałów, które nie reagują z olejkami (a zwłaszcza cytrusowe mają tendencję do reakcji i uszkadzania prostych, tanich dyfuzorów) i nie zmieniają ich właściwości. Firma ta znana jest również z produkcji urządzeń dbających o prawidłowy poziom wilgotności w domu. Warto wypróbować np. Muji nawilżacz powietrza, który nie tylko nawilża, ale również pozwala na jednoczesne korzystanie z dobrodziejstw olejków eterycznych. Efektem jest odpowiednia wilgotność i piękny zapach olejków unoszący się w domu, a także pełnia ich działania terapeutycznego.