5 sposobów na pozbycie się infekcji zatok naturalnymi sposobami.

Jak długo trwa infekcja zatok?

Infekcja zatok ma podobne objawy do przeziębienia. Duża różnica między nimi polega na tym, jak długo utrzymują się te objawy. Objawy zapalenia zatok zwykle trwają nie dłużej niż 10 dni. Przewlekłe zapalenie zatok może trwać 12 tygodni lub dłużej.

Infekcje zatok prawie zawsze ustępują samoistnie. Antybiotyki nie pomogą w infekcji zatok wywołanej wirusem lub podrażnieniu przenoszonym drogą powietrzną, jak bierne palenie. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć proces odzyskiwania. A więc jak naturalnie leczyć zapalenie zatok?

1. Pij dużo wody.

Aby wypłukać wirusa z systemu, upewnij się, że jesteś odpowiednio nawodniony. Staraj się pić co najmniej 500 ml wody co 2 godziny.

2. Jedz pokarmy o właściwościach antybakteryjnych.

Aby zwalczyć wirusa, dodaj do posiłków produkty antybakteryjne, takie jak czosnek, imbir i cebula.

Możesz także spróbować pić herbatę imbirową. Dodaj surowy miód dla dodatkowego wzmocnienia. Miód jest bogaty w przeciwutleniacze i ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

3. Dodaj wilgoć.

Utrzymywanie nawodnienia zatok może pomóc zmniejszyć ciśnienie. Oto kilka wskazówek dotyczących nawodnionych zatok:

W nocy śpij z nawilżaczem powietrza w sypialni, aby pomóc złagodzić nocne niedrożności nosa.

W ciągu dnia i przed snem stosuj naturalne spraye do nosa z solą fizjologiczną. Można je kupić w lokalnej aptece i używać kilka razy dziennie, aby rozładować zatory. Unikaj sprayów zawierających oksymetazolinę, ponieważ możesz uzależnić się od tego sprayu.

Wystaw swoje zatoki na parę. Bierz regularne gorące prysznice i wdychaj wilgotne powietrze. Możesz również napełnić miskę wrzącą wodą i pochylać się nad nią przez 10 minut. Przykryj głowę i miskę grubym ręcznikiem.

4. Oczyść zatoki olejkami.

Olejek eukaliptusowy może pomóc otworzyć zatoki i pozbyć się śluzu. Jedno z badańTrusted Source wykazało, że główny składnik olejku eukaliptusowego, cineole, pomógł osobom z ostrym zapaleniem zatok szybciej wrócić do zdrowia.

Aby złagodzić infekcje zatok lub górnych dróg oddechowych, stosuj olejek eukaliptusowy zewnętrznie na skronie lub klatkę piersiową lub wdychaj przez dyfuzor, gdy olejek dodaje się do wrzącej wody.

Upewnij się, że używasz tylko olejków eterycznych o jakości spożywczej. Wetrzyj jedną kroplę każdego olejku w podniebienie, a następnie wypij szklankę wody.

5. Złagodź ból twarzy za pomocą ciepłych okładów.

Stosowanie wilgotnego, ciepłego ciepła może złagodzić ból zatok. Umieść ciepłe, wilgotne ręczniki wokół nosa, policzków i oczu, aby złagodzić ból twarzy. Pomoże to również oczyścić kanały nosowe z zewnątrz.