5 powodów, dla których warto mieć hamak

Widzisz w swoim ogrodzie klimatyczny kącik pomiędzy dwoma drzewami, na którym masz wielką chęć przywiesić hamak, ale nie wiesz, czy warto? A może myślisz o hamaku lub kokonie w pokoju dziecięcym i szukasz motywacji, by dokonać takiego zakupu? Oto naszych 5 motywatorów!

1. Relaks dla kręgosłupa

Czy to w cieniu pod drzewem, czy na tarasie, czy w sypialni – nie ma znaczenia miejsce, w którym wypoczywasz w hamaku, bo kręgosłup i tak na tym skorzysta! Hamak bujany o odpowiednio dużych wymiarach, pozwalający wygodnie wyciągnąć nogi, to świetny relaks dla kręgosłupa. Nic nie uwiera w plecy! Dzięki temu, że ciało w hamaku układa się swobodnie, kręgi rozciągają się, a przez to nacisk na nie jest dużo lżejszy. Efekt? Mniejszy ból po dniu pracy w ogrodzie w pozycji schylonej, długotrwałym siedzeniu przed komputerem czy staniu w pracy!

2. Doskonała rozrywka dla dzieci

Wybierz kokon ogrodowy albo bocianie gniazdo do swojego ogródka, zawieś je na bezpiecznej dla dzieci wysokości i zajmij się relaksem. Dzieci uwielbiają bawić się w hamaku, bo sprawia im to po prostu mnóstwo frajdy. I to bez względu na wiek!

3. Ćwiczenie dla równowagi i koordynacji

Nawet małe dzieci warto uczyć relaksu w hamaku, ponieważ jest on świetnym sposobem na naukę koordynacji ruchów oraz utrzymywania równowagi. Aby wygodnie położyć się w hamaku lub lekko rozbujać w kokonie, trzeba odpowiednio manewrować ciałem, a to wspaniale wzmacnia podstawowe umiejętności dziecka!

4. Alternatywa dla sypialni na upalne noce

Czy wiesz, że nie jest głupim pomysłem spanie przez cała noc w hamaku rozwieszonym na tarasie lub w ogrodzie, albo po prostu w sypialni? Dzięki temu możesz wspaniale się wyspać, a rano obudzić się bez bólu pleców czy mrowienia kończyn. Sen na świeżym powietrzu pozwoli Ci dotlenić się jak należy, a do tego będzie nowym, interesującym doświadczeniem w Twoim życiu. W naprawdę ciepłe noce czasem trudno wytrzymać w sypialni nawet przy otwartych oknach. Zamontuj zatem hamak na tarasie oraz obowiązkową moskitierę, zabierz poduszkę i ciepły kocyk, i skorzystaj z możliwości zasypiania wpatrując się w rozgwieżdżone niebo. Liczenie baranów nie będzie Ci wtedy potrzebne, by natychmiastowo zasnąć!

5. Nie ma lepszego miejsca na relaks po ciężkim dniu!

Zamknięte oczy i słuchawki z ostrą rockową muzyką na uszach? Literatura, która wymaga skupienia, ale za to odżywia Twój mózg informacjami w taki sposób, jak uwielbiasz? Czy może po prostu liczenie obłoczków i zabawa w rozpoznawanie gatunków ptaków po ich śpiewie rozlegającym się z pobliskich drzew? Zarówno kokon ogrodowy, jak i hamak bujany z prawdziwego zdarzenia to fantastyczne dodatki do ogrodu, dzięki którym odprężysz się po ciężkim dniu lub zapewnisz swoim dzieciom mnóstwo nieskrępowanej, wartościowej rozrywki!

Wybierając hamak lub kokon do ogrodu, zwróć uwagę na to, w jaki sposób jest mocowany i czy dysponujesz odpowiednim miejscem, aby go zawiesić. Być może niedługo dopiszesz kolejne, odkryte przez siebie powody, aby kupić sobie hamak!