Co to jest masaż energetyczny?

Masaże są doskonałą terapią polecaną przy wielu schorzeniach. Wykonywane są przez licencjonowanych fizjoterapeutów na zalecenie lekarza. Masaż energetyczny jest zupełnie innym rodzajem masażu, ponieważ jest bezdotykowy. Wykonywany jest w oparciu o pola energetyczne człowieka i centralne punkty energetyczne. U podstaw masażu energetycznego leży medycyna dalekowschodnia. Celem tego zabiegu jest pobudzenie komunikacji energetycznej całego ciała i zrównoważenie przepływów energetycznych w centralnych arteriach od głowy do stóp.

Jak wykonuje się masaż energetyczny?

Wykonywane jest, aby oczyścić z zakłóceń energetycznych, wyrównanie pola aurycznego oraz wyrównanie punków energetycznych całego ciała. W trakcie masażu pacjent może odczuwać mrowienie, zmiany temperatury lub czuć różnego rodzaju zapachy. Osoba poddająca się zabiegowi nie czuje bólu, natomiast cały organizm po masażu jest pełen energii i sił witalnych. Pacjent jest zrelaksowany, a jego skóra nie ulega szybkiemu starzeniu. Zadanie masażu jest przywrócenie harmonii czakr, szczególnie trzech najbardziej wrażliwych.

Jakie czakry są najważniejsze?

Pierwsza znajduje się u podstawy kręgosłupa, jej zadaniem jest utrzymywanie łączności z ziemią, odpowiada za zdrowie i witalność. Oznaczona jest kolorem czerwonym. Jeżeli zaburzony jest przepływ energii przez tę czakrę, człowiek traci pewność siebie, staje się coraz bardziej leniwy, nie może sobie poradzić z trapiącymi go lękami. Osoba staje się bardziej otyła, nabywa choroby kości i pojawiają się problemy z ciśnieniem. Kolejną istotną czakrą jest odpowiadająca za organy rozrodcze i symbolizuje ją kolor pomarańczowy. Dobrze funkcjonująca pozwala czuć się swobodnie i czerpać rozsądnie z różnych przyjemności i wykorzystywać niezależność. Jeżeli ulegnie zakłóceniu w umyśle człowieka, pojawiają się problemy z poczuciem winy, niepotrzebna nieśmiałość i niepewność. Odpowiada za choroby weneryczne, narządów płciowych i układu limfatycznego. Czakra powiązana z kolorem żółtym umiejscowiona jest na wysokości splotu słonecznego i jest właściwa dla skutecznego działania, asertywności. Jeżeli przepływ energii zostanie zakłócony, człowiek traci zapał do pracy, wszystko mu przeszkadza i stara się zwrócić na siebie szczególną uwagę, pojawia się agresja. Zaburzenia energetyczne tego ośrodka prowadzą do problemów związanych z żołądkiem. Masaż energetyczny ma za zadanie zrównoważenie energii krążącej w ciele osoby masowanej, ustabilizowanie jej i przeniesienie z miejsca, gdzie jest jej w nadmiarze do miejsca, gdzie jej brakuje.