Leczenie poprzez dotyk – dotyk kwantowy: kursy

Mowa tu o metodach, o których mówi się, że mają działanie diagnostyczne lub lecznicze. Nie są jednak potwierdzone naukowo lub zostały przez naukę obalone. Niektóre praktyki są uznawane wręcz za szkodliwe dla zdrowia a ich używanie jest uznawane w wielu środowiskach medycznych za nieetyczne. Ewentualne pozytywne skutki są tłumaczone efektem „placebo”.
Medycyna niekonwencjonalna to zbiór wielu praktyk, terapii, produktów.

BIOENERGOTERAPIA

Metoda ta polega na wykorzystaniu nieudowodnionej tzw. „bioenergii”. Czym jest bioenergia? Najprościej mówiąc, jest to energia w naszym życiu, siła, która pozwala prawidłowo funkcjonować istotom żywym – czyli ludziom, zwierzętom i roślinom. Samo słowo wywodzi się z języka greckiego, od słów „bios” (życie) i „energos” (aktywny). Jeśli owej siły posiadamy wystarczająco dużo, to jesteśmy w stanie żyć i czerpać z istnienia wiele korzyści, jeśli natomiast siły zacznie nam brakować – jesteśmy narażeni na liczne choroby, infekcje, choroby psychiczne. W chwili śmierci nasza bioenergia znika.
Istnieje wiele metod, które pozwolą nam zdobyć więcej siły lub ją odzyskać, są to różne sposoby leczenia, wykorzystujące bioenergię. Jedną z nich jest leczenie poprzez dotyk.
Zwolennicy tej metody przekonują, że miłość objawiająca się w dotyku jest jedyną, największą siłą witalną, która ma naturalne zdolności uzdrawiające. Istotny w tym sposobie jest rezonans – nie sam dotyk, ponieważ w uzdrawianiu kwantowym chodzi o poziom wibracji, wyrównywany przez osobę, której zaufamy i powierzymy swoje zdrowie. Obszar poddany leczeniu zmienia swoje wibracje, dopasowując się do wibracji naszego „lekarza”, podnosząc i utrzymując nowy poziom rezonansu.

Dotyk kwantowy kursy

Istnieje wiele poradników, które ukażą czytelnikowi istotę uzdrawiania poprzez dotyk i pomogą nauczyć się wielu technik. „Kwantowe uzdrawianie – od medycyny do cudów” (autorem jest Richard Gordon). W książce tej znajdziemy wiele przydatnych informacji na temat oddechu i tego jaki ma on wpływ na ciało ludzkie, medytacji a także samej kwestii pozycji układania rąk i istoty uzdrawiania.
Autor przekonuje, że każdy może się tego nauczyć i wykorzystać w praktyce.
Warto również poznać publikacje Jerzego Strączyńskiego, który jest bioterapeutą i wydał mnóstwo przydatnych artykułów, zawierających ciekawe informacje na temat m.in. dotyku kwantowego. Dla bardziej zainteresowanych – prowadzi on również kursy i zapisuje z nich relacje. Warto się z nimi zapoznać.