Naturalne metody odtruwania organizmu czyli jak naturalnie oczyścić organizm?

Cywilizacja to matka wielu wynalazków. Jest jednak przyczyną wielu problemów, szczególnie zdrowotnych. Sztuczne konserwanty w żywności i napojach, przemysłowe skażenie powietrza, ziemi i wody, wszechobecna chemia czy spaliny samochodów są czynnikami systematycznego zatruwania organizmu. Nasza tkanka tłuszczowa gromadzi benzol, ołów, rtęć i dioksyny. W walce z tak silnymi zanieczyszczeniami, organizmy obronne są ograniczone.  Starając się uniknąć chorób wynikających z toksykacji warto sięgnąć po naturalne odtruwacze. Warzywa i zioła w walce z nowotworami? Może brzmi niewiarygodnie, ale medycyna ludowa zna wiele sposobów na wiele sprawdzonych sposobów odtruwania organizmu.

1. Sok z surowej kapusty

Jedną umytą i osuszoną główkę kapusty pokrojoną na mniejsze części, należy przepuścić przez sokowirówkę. Uzyskany sok trzymać w lodówce i pić porcjami w ilości nieprzekraczającej 2 szklanek dziennie. Tygodniowa kuracja, stosowana jest jako odtrutka w dolegliwościach wątroby i jelit. Sok ze świeżej kapusty, to także środek wspomagający rozpuszczanie kamieni nerkowych i usuwanie piasku.

2. Sok z pora

Jest znanym, naturalnym sposobem oczyszczania organizmu ze złogów pometabolicznych. Aby go przygotować należy umyte, osuszone pory przepuścić przez sokowirówkę. Tygodniowa kuracja polega na piciu 1/3 szklanki soku dwa razy dziennie. Sok można mieszać z innymi sokami.

naturalne sposoby na oczyszczenie organizmu

3. Sok z czarnej rzodkwi

Załogi z woreczka żółciowego usunie sok z czarnej rzodkwi. Do jego przygotowania 2 -3 obrane warzywa należy  przepuścić przez sokowirówkę. 50 g soku nalać do szklanki. Naczynie dopełnić ciepłą, przygotowaną wodą. Jest to dzienna porcja, którą należy pić małymi porcjami.

4. Sok z mniszka lekarskiego

Świeżo zebrane kwiaty, łodygi, liście i korzenie mleczu opłukać i osuszyć. Następnie przepuścić przez sokowirówkę. Uzyskany płyn pić trzy razy dziennie po 1 łyżce stołowej przed posiłkiem. Sok z mniszka lekarskiego ma znaczący wpływ na regenerację wątroby i nerek. Powinny pić go osoby chorujące na cukrzycę i z zaburzeniami przemiany materii.

naturalne oczyszczanie organizmu - naturalny detoks. Mniszek Lekarski

5. Napar z liści czarnej porzeczki

Napar z liści czarnej porzeczki jest naturalnym lekiem odtruwającym, ma działanie przeciwmiażdżycowe, stosowany jest także w kuracjach przeciwreumatycznych. Aby go zrobić należy 2 kopiaste łyżki zalać wrzątkiem zaparzać 5 minut pod przykryciem. Pić szklankę dziennie przez 2 tygodnie.

6. Wywar z liści laurowych

Skutecznie oczyszcza stawy ze złogów pometabolicznych. Aby go wykonać należy 5g pokruszonych liści laurowych zalać 1,5 szklanki wrzasku. Gotować pod przykryciem około 4 minut. Odcedzić i przelać do termosu. Pić po kilka łyków przez pół godziny. Kurację stosować przez trzy tygodnie.

Ludowe sposoby odtruwania opierają się na naturalnych składnikach. Dzięki, tym metodą usuniemy niechciane, szkodliwe substancje z naszego organizmu, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.