Słodkie myśli czyli Jak zasypiać?

Najczęściej przed snem ludzie snują różne plany, marzą i wyobrażają sobie kolorową przyszłość. Jest to taki moment, kiedy po całym dniu, pełnym różnych problemów, wreszcie można odpocząć, nie skupiając się na niczym ważnym.

Słodkie myśli

Takie słodkie myśli ma każdy, kto chciałby już wtedy wyłączyć poważne myślenie związane z codziennymi problemami. Jest to ten moment dnia, kiedy można sobie pozwolić na pełen relaks, myśli mogą płynąc strumieniami, oczyszczając umysł. W takim momencie dobrze jest myśleć o przyjemnych rzeczach, aby spokojnie zasnąć i zresetować organizm przed dniem następnym. Wykorzystywanie w ten sposób wyobraźni może wydawać się infantylne, ale wielu osobom pomaga się odstresować i stworzyć sobie wizję lepszego świata. Wszystkie emocje nagromadzone w ciągu dnia dobrze jest w jakiś sposób skanalizować, aby sen miał działanie regenerujące. Należy dobrze przygotować się do zasypiania.

Jak zadbać o higienę umysłu przed snem?

Dlatego warto zadbać o wieczorną rutynę, aby zapewnić sobie właściwą higienę snu. Według psychologów warto sobie ustalić schemat pytań, na które codziennie należy sobie odpowiedzieć. Po pierwsze należy sobie odpowiedzieć jakich nowych umiejętności się człowiek nauczył w ciągu dnia. Co nowego się dowiedział? Jest to doskonała ocena zakończonego dnia, pod kątem wartościowo spędzonego czasu. Nie musi to być szczegółowa analiza, tylko luźne wnioski, po to, by sobie uświadomić, że dzień nie był stracony. Takie przemyślenia mogą skłonić do przeprowadzenia zmian. Kolejnym pytaniem, które warto sobie postawić, to jest co pozytywnego się dziś wydarzyło. Na pewno nawet w najbardziej nieudane dni trafiają się przyjemne chwile, dla których warto żyć i rzeczy, dla których warto się starać. Warto uświadomić sobie za, co jesteśmy wdzięczni losowi i dzięki temu możemy cieszyć się małymi przyjemnościami. Warto się również zastanowić, czy się było pożytecznym tego dnia, czy się komuś pomogło. Takie dokonania bardzo podbudowują poczucie własnej wartości. Altruizm i pozytywne emocje doskonale wpływają na obniżenie kortyzolu, który jest hormonem stresu. Ustalając sobie jakieś cele, warto się zastanowić na ile się dziś udało do niego zbliżyć i jak daleka droga jeszcze jest przed. Marzenia o zrealizowaniu planów bardzo dobrze wpływają na pozytywne postrzeganie rzeczywistości, ponieważ są siłą napędową do działania. I ostatnią myślą przed snem powinny być drobne plany na dzień następny. Co powinno się zrobić a co można zrobić. Co jest ważne a co mniej ważne.