Kreacja, stylizacja wizerunku czyli skąd czerpać inspirację do swoich stylizacji?

Jak się ubierać, żeby być zawsze modną, a jednocześnie wyrażać przez strój siebie? Najlepiej na bieżąco przeglądać różne inspiracje i z ich szerokiego spektrum wybierać to, co najbardziej do nas pasuje. Nie powinno być to trudne, bo moda szybko się zmienia i obecnie jest bardzo tolerancyjna – można nosić prawie wszystko, bez obawy o to, że zostaniemy uznani za niemodnych. Dziś podpowiadamy, skąd czerpać inspiracje do modnych ubiorów.

Moda z internetowych blogów

Część pań, które są żywo zainteresowane modą i nie poprzestają na pobieżnym przeglądaniu czasopism, lubi oglądać kanały telewizyjne poświęcone wyłącznie modzie. Programy takie jak na przykład Fashion TV zyskują coraz większą popularność, stąd tez wzrasta ich liczba. Ostatnio jednak jako ważne źródło wiedzy o trendach wyróżnia się też internet. Liczba witryn w sieci poświęconych tej tematyce jest zatrważająca, pojawia się tez nowy trend społeczny, czyli blogi tzw. szafiarek, amatorek, piszących o modzie na swój własny sposób. Ich kreacja wizerunku jest bezpretensjonalna i dostępna dla każdej zwykłej dziewczyny. Warto im się przyjrzeć, są one bowiem źródłem prawdziwie świeżego spojrzenia. Co ostatnio króluje na blogach modowych?

Moda z Japonii

Jeszcze niedawno nikt nie wiedział co to takiego jest Japan Style. Jednak w dobie Internetu wieści szybko się rozchodzą, i moda rodem z Japonii stała się bardzo popularna na blogach, jest jednym z największych hitów sprzedaży w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych.

Czym takim charakteryzuje się Japan Style? Są to po prostu ubrania stworzone na potrzeby specyficznego japońskiego rynku, odpowiednie dla azjatyckiego typu urody i tamtejszych typowych sylwetek, jednak dające się zaadaptować w europejskich warunkach. Charakteryzuje je tez pewnego rodzaju dziewczęcość, zwiewność, być może lekka infantylność, ale któraż z nas nie chciałaby czasem poczuć się jak typowy podlotek czy lolitka? Czasem styl japońskich ubrań wygląda jakby żywcem był zaczerpnięty z filmów animowanych, czy komiksów, popularnej tam mangi . Jedno jest pewne – dzięki niemu będziemy się wyróżniać, jednocześnie czuć się komfortowo i swobodnie, są to więc idealne ubrania na niezobowiązujące wyjścia na miasto i nie tylko.

Ubierz się bajkowo

Od jakiegoś czasu na naszych ubraniach robi się coraz bardziej kolorowo – ale nie tylko za sprawą feerii barw, w jakich produkowana jest odzież, ani wymyślnych deseni. Coraz popularniejsze w miejskim, luźnym stylu, jest umieszczanie na koszulkach, bluzach, dodatkach, wizerunków bohaterów bajek i kultowych rysunkowych postaci. Czy to rodem z kreskówek, czy wytworów internetowej kultury – ważne, żeby były kolorowe, rzucały się w oczy i wyróżniały nas w szarym tłumie. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą być w zgodzie z trendami, a także dla tych, którzy utożsamiają się z wizerunkiem jakiejś postaci, bądź poprawia im ona humor. Taka stylizacja wizerunku w bajkowym stylu to także doskonały pomysł dla tych, którzy modę traktują raczej niezobowiązująco, i jest ona dla nich źródłem radości i zabawy, a wizerunek na koszulce czy torbie ma wywołać uśmiech na twarzy przechodniów czy samego noszącego.