Jak mezoterapia pomaga w walce z cellulitem?

Mezoterapia, zwana potocznie „liposukcją w płynie”, to innowacyjna niechirurgiczna procedura dezintegracji docelowej błony tłuszczowej i jej struktur za pomocą zastrzyków z naturalnie występujących białek i enzymów. Gdy zniszczone komórki tłuszczowe metabolizują w organizmie, wiele warstw tłuszczu topi się stopniowo w trakcie serii zabiegów.

Ekspert w dziedzinie farmacji może zalecić mezoterapię jako wypróbowane i przetestowane rozwiązanie w leczeniu uporczywych schorzeń, takich jak cellulit. Mezoterapia może wyeliminować nieestetyczny efekt wgłębienia na skórze bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek operacji. Zabieg powoduje minimalny dyskomfort, chociaż często pojawia się obrzęk i bolesność przez okres przejściowy.

Ryzyko i bezpieczeństwo.

Mezoterapia nie obejmuje cięć, nacięć ani zabiegów inwazyjnych, takich jak liposukcja. Dlatego dzięki temu zintegrowanemu rozwiązaniu farmaceutycznemu unika się wszystkich potencjalnych zagrożeń i komplikacji, które są zwykle związane z operacją. W ciągu ostatniego półwiecza ponad 18 000 lekarzy na całym świecie stosowało mezoterapię w swoich gabinetach do takich celów, jak punktowa redukcja wagi, usuwanie cellulitu, redukcja tkanki tłuszczowej i eliminacja zmarszczek.

W piśmiennictwie medycznym nigdzie nie odnotowano żadnych niekorzystnych skutków leczenia związanych ze stosowaniem mezoterapii. Jednak niezwykle ważne jest, aby po prawidłowym ustaleniu kandydatury pacjenta do tej procedury iniekcyjnej, pacjent wybrał wiarygodnego lekarza, który posiada wiedzę i doświadczenie w przeprowadzaniu mezoterapii.

Jak redukuje cellulit?

Mezoterapia i cellulit – jakie przynosi efekty? Leki stosowane w mezoterapii rozkładają błonę komórek tłuszczowych i jej struktury, które spajają tłuszcz. W ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy topi się wiele warstw tłuszczu.

Cellulit jest wywoływany przez pasma tkanki łącznej, które przytrzymują skórę, zatrzymując tłuszcz, powodując w ten sposób efekt „wgłębienia” w niektórych obszarach ciała. Dzięki formule cellulitu i lekom stosowanym w mezoterapii możliwe jest zniszczenie pasm tkanki łącznej i stopienie uwięzionego tłuszczu, tworząc gładki, pozbawiony cellulitu wygląd.

Obszary leczone z powodu cellulitu.

Praktycznie każdy obszar ciała, który ma efekt wgłębienia lub cellulitu, a także uparte złogi tłuszczu, można leczyć mezoterapią. Niektóre wspólne obszary eliminacji cellulitu obejmują uda, pośladki, talię i brzuch.

Obszary redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu mogą obejmować obszary pod oczami i brodą, ramiona, klatkę piersiową, brzuch, uchwyty miłosne, sakwy i uda. W zależności od stopnia otłuszczenia i cellulitu oraz osobistych celów kosmetycznych pacjenta, lekarz może zalecić jeden lub kilka zabiegów.