Czy kosmetyki dla mężczyzn mogą być tanie?

Dla wielu mężczyzn golenie się to codzienny rytuał, który wykonują podczas porannego pobytu w łazience. Golenie się odświeża, pobudza do działania i otrzeźwia senny umysł po całej nocy. Ogolony mężczyzna może stawić czoła czekającym nań wyzwaniom i czuje się lepiej w swoim ciele. I chociaż bujny zarost wchodzi do kanonu mody to jednak nie każdy pan lubi siebie z brodą. Często wręcz uważa się, że zadbany mężczyzna powinien być ogolony ale to zależy oczywiście od indywidualnych upodobań.
Jeżeli jednak od zarostu wolimy regularne golenie się, to stajemy przed licznymi wyzwaniami – czym się golić oraz jakich kosmetyków wówczas używać? Pójście do sklepu niestety nie ułatwia odpowiedzi na te pytania ponieważ mamy ogromny wybór a nowych produktów wciąż przybywa. Producenci chcieliby odgadywać potrzeby konsumentów i jak najlepiej na nie odpowiadać dlatego powstają coraz to nowe kosmetyki.
Również przeglądanie forów internetowych lub popytanie znajomych wcale sprawy nie ułatwia – wielu mężczyzn kupuje od lat określone kosmetyki do golenia i pozostaje wiernych jednej marce. Czy jednak kosmetyki dla mężczyzn muszą być drogie?

Kremy z górnej półki

Na rynku aż roi się od produktów przeznaczonych dla mężczyzn – wiele marek przygotowuje odrębne linie dla panów licząc, że wybiorą kosmetyk z firmy, której wyrobów używają ich partnerki. Tego typu kremy czy wody po goleniu nie należą niestety do najtańszych. Często oprócz podstawowego składnika posiadają również dodatkowe, które wzbogacają zapach specyfiku czy łagodzą i nawadniają skórę. W przypadku skóry wrażliwej czy suchej rzeczywiście mogą być przydatne jednak często zdarza się też, że płacimy dodatkowo za markę lub ekskluzywne opakowanie.

Kremy budżetowe

Na rynku znajdziemy także tanie kremy do golenia. Są to najczęściej charakterystyczne i rozpoznawalne kremy produkowane w naszym kraju od wielu lat. Często kojarzą się panom z kosmetykami, których używali ich ojcowie czy dziadkowie. Takie kremy wyróżniają się niską ceną ale często są tak samo skuteczne jak te droższe, z górnej półki. Również możemy z nich korzystać chociaż w wielu przypadkach nie znajdziemy tutaj licznych wersji zapachowych. Jeżeli jednak nie zależy nam na dodatkowych, wzbogaconych formułach, możemy z powodzeniem używać takiego kremu.
Inną grupę kremów do golenia stanowią również marki własne produkowane dla dyskontów. Tutaj również możemy liczyć na spory wybór a każdy pan musi sam dokonać wyboru i zdecydować, który krem stanie się jego ulubionym.