Zadbane stopy i paznokcie bez wychodzenia z domu.

Zadbane dłonie i stopy są wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jednak, aby cieszyć się zadbanymi paznokciami i skórą obok nich należy je odpowiednio pielęgnować. Sama wizyta w gabinecie kosmetycznym nie wystarczy. To w domu na co dzień najwięcej dbamy zarówno o paznokcie, jak i skórę dłoni i stóp, a z pomocą przychodzą nam preparaty pielęgnacyjne.

Preparaty do terapii paznokci.

Jest wiele preparatów ochronnych do paznokci. Pełnią one takie funkcje jak m.in.:

  • zabezpieczające przed grzybicą,
  • wzmacniające płytkę paznokcia,
  • odżywcze dla skórek,
  • nabłyszczające i dodające blasku,
  • odżywienie i regeneracja.

Zadaniem tego rodzaju kosmetyków jest wzmocnienie i odżywienie słabej lub zniszczonej płytki paznokciowej. Zwłaszcza u osób z łamliwymi paznokciami lub zniszczoną płytką przez wcześniejsze aplikacje hybrydy, lub żelu.

Kremy i balsamy.

Zadaniem tych produktów jest zmiękczanie naskórka, zapobieganie jego nadmiernemu rogowaceniu oraz przesuszaniu się. Nadają dłonią i stopą jedwabistą gładkość i co najważniejsze dodatkowo je odżywiają. Większość kremów oraz balsamów wzbogacona jest także o substancje zapachowe, które dodatkowo pieszczą nasze zmysły.

Oliwki.

Oliwki mają za zadanie zmiękczyć skórki i pięknie wykończyć nasz manicure. Mają zadanie odżywić naskórek otaczający paznokieć i sprawić, żeby zmiękł i nie był tak mocno wysuszony i zrogowaciały. Oliwki odżywiają, regenerują, nawilżają oraz zapobiegają łamaniu się paznokci, gdyż oliwkę wcieramy nie tylko w skórki, ale także w płytkę paznokciową.

Linie pielęgnacyjne.

Jeśli myślimy o kompleksowym zadbaniu i poprawie formy naszych stóp i paznokci, warto sięgnąć po całą serię kosmetyków, która przeznaczona jest do danego problemu, z jakim się borykamy. Seria składa się z kilku produktów, gdzie jeden wzmacnia bądź uzupełnia działanie drugiego. Cała seria kosmetyków, która jest przeznaczona np. na suche i spękane stopy poradzi sobie szybciej i efektowniej niż pojedynczy preparat.
Marka produktów do pielęgnacji stóp oraz paznokci, na którą warto zwrócić uwagę to Pharm Foot. Dlaczego akurat ta i co ją wyróżnia na rynku? Wszystkie preparaty stworzone zostały w laboratoriach pod ścisłą kontrolą specjalistów. Kosmetyki te docierają do źródła problemu i zwalczają go oraz zapobiegają pojawiania się go w przyszłości. Marka ta stawia na skuteczność, bezpieczeństwo oraz jakość, czyli na to, co najważniejsze. To kosmetyki stworzone dla osób borykających się z problemami stóp. Preparaty zawierają w swoim składzie wiele naturalnych składników, które mają bardzo dobroczynny wpływ na skórę i paznokcie.

Jeśli marzysz o pięknych, zdrowych i zadbanych stopach to pamiętaj, że możesz to wszystko osiągnąć i to w domowym zaciszu. Wystarczy dobór odpowiednich kosmetyków, które w kompleksowy sposób poprawią kondycję stóp i zapobiegną problemom, z jakimi się zmagacie. Wystarczy tylko odrobina wiedzy jak prawidłowo aplikować poszczególne preparaty, aby móc cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami i paznokciami.