Perfekcyjne przygotowanie płytki to perfekcyjny manicure.

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Kiedy nastała era paznokci hybrydowych możemy przez dłuższy czas cieszyć się pięknym kolorem bez odprysków i konieczności ciągłego malowania. Dla wielu kobiet zwłaszcza tych zabieganych to idealne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić im mnóstwo czasu. Manicure hybrydowy możemy wykonać w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Niektórzy wykonują go również samodzielnie w domu. Wystarczy odpowiedni sprzęt, wiedza oraz chęci i umiejętności.

Dehydrator do manicure 

Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia przed położeniem hybrydy, aby nasz manicure był trwały. Niezbędny do tego jest dehydrator do manicure. Co to właściwie jest i jakie ma działanie? Otóż dehydrator to nic innego jak odtłuszczacz i zmniejszasz wilgotności płytki paznokciowej. Jego zastosowanie przedłuża żywotność lakieru, zmniejsza ryzyku odpryśnięć czy podpowietrzeń. Preparat świetnie usuwa również powstały podczas obróbki paznokci pył. Dehydrator to preparat bezkwasowy, który nie powoduje uczuleń. Polecany jest w szczególności do osób z wrażliwą i słabą płytką paznokciową.

Jak stosować dehydrator?

Przed zastosowaniem dehydratora płytka powinna być zmatowiona, a skórki opracowane. Pył powstały podczas przygotowywania płytki najlepiej usunąć puszystym pędzelkiem. Następnie za pomocą pędzelka, który jest w zestawie z preparatem, nakładamy jego niewielką ilość na płytkę paznokciową. Pamiętamy, aby pędzelek odsączyć z nadmiaru dehydratora przed zaaplikowaniem go. Po nałożenie czekamy, aż preparat wyschnie. Na całkiem suchą płytkę dopiero możemy aplikować bazę.

Warto sięgnąć przed wykonaniem manicure po dehydrator, gdyż przedłuża on trwałość lakieru oraz chroni przed odpryśnięciami. Jest bezkwasowy, a więc nie osłabia płytki paznokciowej. Nie powoduje uczuleń, co sprawia, że nawet alergicy mogą go stosować. Po zastosowaniu preparatu paznokieć staje się matowy. Przyczyną tego zjawiska jest zamknięcie porów paznokcia, które zostały otwarte podczas matowienia płytki. Ważne jest, aby produkt aplikować dokładnie i nie dopuścić do zalania skórek. W przypadku zaaplikowania preparatu na skórę, należy go niezwłocznie wytrzeć wilgotnym wacikiem.

Jak wiemy już z powyższego artykułu, zastosowanie dehydratora przed wykonaniem manicure jest bardzo istotne. Pominięcie tego kroku może spowodować, że lakier hybrydowy nie będzie się nam dobrze trzymał i dojdzie do podpowietrzeń i odpryśnięć. Jest to produkt bezkwasowy, jednak jego zadaniem jest wytrawienie płytki, dlatego nie zaleca się, aby preparat miał kontakt ze skórą. W razie, gdyby tak się stało, należy go niezwłocznie zmyć wodą lub namoczonym wacikiem. Produkt jest bardzo wydajny, zaledwie parę mililitrów produktu starcza na bardzo długo.