Jak radzić sobie z problemem nietrzymaniem moczu?

Z problemem nietrzymania moczu zmaga się bardzo duża ilość osób. Są w to szczególności osoby starsze, chore lub po poważnych operacjach. Jednakże dotyka ona również osoby młodsze, aktywnie fizycznie i zawodowo. Wstydliwa i życiowo uciążliwa dolegliwość nietrzymania moczu w dużej mierze przekłada się na obniżenie komfortu i jakości życia. Jak w codziennym życiu radzić sobie z nietrzymaniem moczu? Jakie produkty stosować, aby czuć się pewniej w trakcie codziennych obowiązków?

Ciężka postać nietrzymania moczu, co stosować?

Przy ciężkich objawach nietrzymania moczu i kału zdecydowanie zaleca się stosowanie produktów o wysokiej chłonności. Pieluchomajtki dedykowane są osobom starszym, stale leżącym oraz po poważnych zabiegach medycznych. Wysoka chłonność materiału zapewnia bezpieczeństwo przed przedostawaniem się płynów na zewnątrz. Wysokiej jakości pieluchomajtki wykonane są z materiałów chłonnych, oddychających oraz pochłaniających nieprzyjemne zapachy. Co więcej, wiele modeli wyposażonych jest w specjalny indykator wilgotności, który wskazuje, kiedy należy wymienić pieluchę na nową. Nowoczesne pieluchomajtki wyróżniają się również praktycznym systemem zdejmowania. Dzięki rozerwalnym szwom możliwe jest szybkie ściągnięcie zużytej pieluchy. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na stopień nietrzymania moczu oraz dobrać odpowiedni rozmiar, aby dobrze przylegał do ciała.

Majtki chłonne – idealne dla osób aktywnych!

Osoby aktywne fizycznie i zawodowo z problemem nietrzymania moczu powinny stosować bardziej dyskretne wyroby chłonne. Właśnie dla takich osób dedykowane są specjalne majtki chłonne, które w odróżnieniu od pieluchomajtek, są bardziej dyskretne, nie widać ich pod ubraniem, projektowane są na wzór normalnej bielizny. Zapewniają komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Bielizna chłonna doskonale przylega do ciała, dając możliwość wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności fizycznej bez obaw przedostania się płynów na zewnątrz. Chłonność i rozmiar bielizny chłonnej powinny być dobierane indywidualnie, w zależności od stopnia problemu nietrzymania moczu.

Zarówno pieluchomajtki, jak i majtki chłonne są wyrobami dostosowanymi do potrzeb osób zmagających się na co dzień z problemem nietrzymania moczu. Pozwalają zachować odpowiedni komfort i jakość życia.