Co to jest raw weganizm? Surowa dieta – efekty, dieta raw food ile się chudnie?

Dieta raw jest według wielu dietetyków naturalnym sposobem odżywiania. Jest to powrót do czasów pierwszego człowieka, który żywił się tylko produktami znalezionymi. Są to pierwotne metody pozyskiwania żywności.

Surowa dieta – efekty

Raw weganizm opiera się na nieprzetworzonej żywności. Jest to bardzo surowa dieta efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie od rozpoczęcia stosowania. Opierając się tylko na naturalnych owocach i warzywach, które nie zostały poddane obróbce cieplnej, można w ciągu krótkiego okresu czasu zgubić kilka kilogramów. Dieta raw food ile się chudnie można ocenić na podstawie swojego organizmu. Nie jest wymagająca, ponieważ opiera się jedzeniu surowych owoców i warzyw, jednak trzeba pamiętać o dobrze skomponowanej piramidzie żywienia, aby nie wypłukać z organizmu niezbędnych składników, potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Podstawą diety są zielone liściaste warzywa, które bardzo często używa się do sałatek i bywają ważnym składnikiem koktajli. Kolejnym elementem piramidy są owoce. Powinno się zapewnić jak największą różnorodność tych produktów, aby dieta była jak najbardziej urozmaicona. Kolejnym ważnym składnikiem są warzywa strączkowe i kiełki, ponieważ są źródłem dobrego tłuszczu i zawieraj sporo cennego białka. Spożywanie ich w odpowiedniej ilości pozwala ustabilizować bilans energetyczny organizmu, dzięki temu można zapobiec niebezpiecznym problemom pokarmowym. Kolejnym elementem jest spożywanie orzechów i ziaren, zawierających niezbędne do życia mikroelementy i tłuszcze. Do wszelkiego rodzaju pożywienia najlepiej używać ziół. Na samym szczycie piramidy stoją oleje roślinne, najkorzystniej jeśliby były tłoczone na zimno.

Dlaczego warto skorzystać z diety raw weganizm?

Na podstawie wielu badań stwierdzono, że stosowanie diety raw food jest bardzo skuteczne. Powoduje ona znaczne obniżenie masy ciała. Poprawia się, podczas jej stosowania, lipidowy profil krwi, załagodzeniu ulegają stany zapalne, spada ciśnienie krwi. Zauważono również zbawienny wpływ diety na zaburzenia cukrzycowe. Niestety do tej pory nie wykonano wiarygodnych badań naukowych potwierdzających skuteczność tej diety, dlatego decydując się na nią należy skonsultować z lekarzem stan zdrowia. Należy być pewnym, że rozleniwiony organizm podoła takim restrykcyjnym zmianom. Nie można diety raw food traktować, jak lekarstwa na posiadane schorzenia, raczej należy liczyć na jej pomoc podczas różnego rodzaju praktyk leczniczych. Ponieważ wprowadzenie jej wiąże się ze znacznymi zmianami żywieniowymi, należy bacznie obserwować zachowanie się organizmu na różnych poziomach, ze względu na wieloletnie przyzwyczajanie go do innych nawyków żywieniowych.