Walczysz o zdrowe zatoki, potrzebujesz detoksu? Wypróbuj metody ssanie oleju słonecznikowego na zatoki!

Jednym z ciekawszych, naturalnych sposobów na oczyszczenie organizmu jest ssanie oleju. Ta nietypowa metoda pomaga na wiele dolegliwości i chorób, w tym na zatoki, z którymi wiele osób ma problem i o których zdrowie bezskutecznie walczy nawet przez lata.

Dr Górnicka ssanie oleju to metoda na zdrowie

Niewiele osób słyszało jeszcze o metodzie oczyszczania organizmu za pomocą… ssania oleju. Jest ona banalnie prosta do wykonania, a bardzo skuteczna. Stosuje się do niej wyłącznie oleje tłoczone na zimno, czyli np. słonecznikowy, lniany lub kokosowy. Dzięki ssaniu olei organizm stopniowo się odtruwa, zaczynając proces pozbywania się toksyn. Sprzyja to leczeniu chorób żołądka i jelit, układu krążenia, pomaga przy anemii, chorobach skóry, stawów, a nawet nowotworach. Dzięki ssaniu oleju utrzymuje się w dobrym stanie dziąsła i zęby, które stopniowo stają się bielsze. Dodatkowo można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust.

To oczywiście nie wszystkie korzyści z regularnego ssania oleju, ponieważ metoda ta odpowiada na indywidualne potrzeby każdego organizmu i leczy w nim to, co niedomaga. Więcej na temat korzyści ze ssania oleju mówiła dr Górnicka, znana polska naturoterapeutka. Warto sięgnąć po jej książkę “Apteka natury”, gdzie podaje wiele podobnych, prostych, naturalnych metod leczenia.

Ssanie oleju słonecznikowego na zatoki – Jak ssać olej?

Wystarczy nalać łyżkę oleju, wlać go do ust i nie połykać, a jedynie ssać, nie pozwalając mu spłynąć do gardła, ponieważ będzie zawierał on zebrane z organizmu toksyny. Na początku można wyraźnie odczuć gęstnienie oleju, po czym wróci on do formy płynnej. Takie płukanie ust olejem powinno trwać przynajmniej 15 minut.

Jeśli nie możemy wytrzymać aż tyle, zacznijmy od krótszych okresów – np. 4 minuty rano i 4 minuty wieczorem. Codziennie dodawajmy do tego czasu minutę lub dwie i już po jakimś czasie przyzwyczaimy się do tego na tyle, że bez problemu wytrzymamy nawet 20 minut ssania oleju. Nie należy uznawać tego za stracony czas – podczas ssania oleju rano możemy przygotowywać ubrania do wyjścia czy śniadanie, które zabierzemy do pracy.

Co robić, jeśli jakiś olej nam nie pasuje? Niektórzy nie mogą znieść smaku i konsystencji np. oleju kokosowego, przez co całkowicie rezygnują z metody. To błąd – czasem wystarczy zmienić olej. Ludzie często polecają ssanie oleju słonecznikowego na zatoki i inne problemy – dla wielu osób jest on najbardziej ‘przystępny’ do ssania, bo w Polsce dobrze znamy jego smak.

Jak przebiega leczenie?

Leczenie różnych stanów chorobowych przez ssanie oleju może wymagać 2-3 tygodni. Jeśli stosujemy olej słonecznikowy na zatoki, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ich całkowite oczyszczenie trwa często kilka miesięcy, nawet do roku. Niekiedy w pierwszych dniach można spodziewać się zaostrzenia objawów, jednak oznacza to tyle, że olej działa. Warto je przetrzymać i dotrwać do końca całego procesu leczenia.