Zwalczanie dolegliwości związanych z układem ruchu. Ośrodek rehabilitacji dla dorosłych i seniorów, z wysoką skutecznością. Sprawdź, gdzie i w jaki sposób szukać pomocy.

Liczne urazy, brak ruchu czy zabiegi i operacje w obrębie stawów, mają ogromny wpływ na właściwe funkcjonowanie człowieka. Nieleczone lub niewłaściwie leczone dolegliwości, powodują dyskomfort taki jak ból, pojawiający się podczas siedzenia, stania czy chodzenia, mrowienie, drętwienie a w najgorszym przypadku przykurcze i blokady, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Po postawieniu diagnozy przez lekarza, najczęściej sięgamy po rozwiązanie jakim są leki. Są to środki doraźne, które niestety często nie leczą, a tylko tłumią ból, przez co można doprowadzić do poważnych chorób. Jedną ze skutecznych metod leczenia, jest wprowadzenie rehabilitacji ortopedycznej.

Czym jest rehabilitacja ortopedyczna oraz dla kogo jest przeznaczona? 

Rehabilitacja ortopedyczna to szereg różnego rodzaju ćwiczeń, których zadaniem jest, poprawa stanu zdrowia i zdolności chorego. Ćwiczenia odbywają się pod okiem specjalistów oraz dopasowywane sat indywidualnie do potrzeb pacjenta. Ćwiczenia mogą odbywać się z wykorzystaniem sprzętów medycznych. Ma to na celu między innymi wzmocnienie mięśni, oraz niwelowanie bólu.

Ośrodek rehabilitacji ortopedycznej Łódź jest miejscem skierowanym do osób, które borykają się między innymi ze zmianami w obrębie układu ruchu, takich jak mięśnie, ścięgna czy kości. Pojawiły się u nich pierwsze syndromy starcze, posiadają przykurcze, drętwienia lub mrowienia. Borykają się z licznymi chorobami, takimi jak osteoporoza.

Ośrodek rehabilitacji specjalizuje się w powrocie do zdrowia osób dorosłych i strasznych. Zdobyta wiedza oraz umiejętności umożliwiają szybki powrót do zdrowia, w dodatku pod bacznym okiem lekarzy i fizjoterapeutów, dlatego jest to odpowiednie miejsce na rekonwalescencje.

Skuteczna metoda leczenia zmian zwyrodnieniowych. 

O zmianach zwyrodnieniowych mówimy wtedy, gdy pojawiają się liczne zmiany w obrębie kości i stawów. Spowodowane są przebytymi urazami, często niewłaściwie leczonymi. W przypadku zmian zwyrodnieniowych, prócz przewlekłego bólu, chory może odczuwać dyskomfort. Może polegać on na ograniczeniu sprawności ruchowej. Jedyną skuteczną metodą leczenia, jest wprowadzenie odpowiednich ćwiczeń z które sprawią, że napięcie mięśniowe zmniejszy się, a ogólny stan zdrowia pacjenta znacząco się poprawi, umożliwiając mu samodzielne funkcjonowanie. Ośrodek rehabilitacji ortopedycznej Łódź, jest skierowany dla osób dorosłych. Równie dobrze poczują się w nim seniorzy, którym najczęściej doskwierają problemy zwiazane z układem ruchu. Dzięki indywidualnym zajęciom pod okiem specjalistów, seniorzy bez bólu i nagminnego wysiłku, poczują się lepiej, a pierwsze zmiany pojawia się już po kilku dniach uczęszczania na rehabilitację.

Jeśli szukasz sprawdzonego sposób na szybki powrót do zdrowia i zależy Ci, aby plan ćwiczeń dobrany był indywidualnie, dopasowany do Twoich potrzeb, to ośrodek rehabilitacji jest odpowiednim miejscem dla Ciebie, gdzie powrócisz do sprawności.