Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka dla osoby niepełnosprawnej?

Niektóre osoby z powodu poważnej choroby lub urazu muszą leżeć przez dłuższy czas w łóżku. Wymagają one często nieustannej opieki, troski, ale także sprzętów, które ułatwiają opiekę. Umożliwia to szybszy powrót pacjenta do zdrowia, a chory może poczuć się bardziej komfortowo. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia osoby chorej jest łózko, które musi być odpowiednio dobrane pod potrzeby osoby niepełnosprawnej. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego produktu? Sprawdź!

Łóżko dla osoby chorej leżącej – o czym musimy pamiętać?

Wszyscy opiekunowie osób niepełnosprawnych na pewno zdają sobie sprawę z tego, że ważna jest nieustanna zmiana pozycji. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie wygody osoby chorej, ale przede wszystkim jest to działanie, które zapobiega powstawaniu odleżyn i obrzęków nóg. Osoby opiekujące się chorymi leżącymi muszą także dbać o higienę osoby leżącej, czy wymieniać pościel, a te czynności są mocno utrudnione przy standardowych łóżkach domowych. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie łóżko dla osoby niepełnosprawnej, które będzie komfortowe i bezpieczne dla użytkownika, jak i opiekuna.

Rodzaj napędu w łóżku – jedna z najważniejszych kwestii

Dokonując wyboru łóżka dla osoby niepełnosprawnej, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj zastosowanego napędu. Na rynku bowiem znajdziemy m.in. łóżka sterowane mechanicznie, czyli takie, w których regulacja konkretnych elementów odbywa się ręcznie. Alternatywą są łóżka medyczne z napędem elektrycznym, choć jak można się domyślić – są one droższe, lecz dużo bardziej komfortowe dla pacjentów i opiekunów. Są one w pełni sterowane elektrycznie. To ogromna zaleta, bowiem opiekunowie nie muszą używać siły mięśni, aby zmienić regulację poszczególnych elementów. Pacjent sam może obsługiwać system za pomocą pilota, dzięki czemu może być odrobinę samodzielny i niezależny, bowiem nie musi prosić o pomoc innej osoby.

Z jakiego materiału zostało wykonane łóżko medyczne?

Bardzo ważnym kryterium jest także materiał, z którego zostało wykonane łóżko. Możemy bowiem wybierać spośród wyrobów wykonanych z drewna, metalu, a nawet plastiku. Wielu wydaje się, że drewno jest najlepszym wyborem, ponieważ jest to surowiec solidny, wytrzymały i szlachetny. Świetnie się sprawdza jako stelaż łóżka dla osoby chorej, ale należy wiedzieć, że inne tworzywa wcale nie są gorsze! Na przykład metal jest wytrzymały na duże obciążenia, jak i na korozję. W produkcji łóżek medycznych dla osób niepełnosprawnych wykorzystuje się również plastik, lecz z niego zazwyczaj wytwarza się jedynie artykuły pomocnicze.

Jakie jest wyposażenie łóżka medycznego?

W wielu przypadkach samo łóżko okazuje się niewystarczalne, ponieważ pacjent potrzebuje kilku dodatkowych urządzeń, dlatego warto zwrócić na to uwagę przed dokonaniem zakupu. Pacjenci z niepełnosprawnością najczęściej potrzebują między innymi sztangi do podciągania, dzięki której mogą mieć zapewnioną jakąkolwiek aktywność fizyczną, otwory na urządzenia medyczne, czy chociażby wzmocnione kółka umożliwiające bezproblemowe przemieszczanie łóżka.

Łóżko dla osoby niepełnosprawnej koniecznie musi być ergonomiczne i funkcjonalne. Takie są właśnie produkty oferowane przez firmę Winncare, które na dodatek mają wyjątkowy design. W ofercie znajdują się także łóżka medyczne dla najmłodszych. Co więcej, w asortymencie dostępnych jest również wiele innych produktów, które zostały stworzone dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów – między innymi podnośniki, pionizatory, sprzęt do rehabilitacji chodu, sprzęt kąpielowo-toaletowy, poduszki i wiele innych! Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, to już dziś skontaktuj się z pracownikami firmy Winncare!