Car deatiling i jego przeprowadzanie

Czyste i wypielęgnowane auto to marzenia wszystkich posiadaczy pojazdów. Jednak dbałość o czystość samochodu przekłada się bezpośrednio na jego o wiele lepszy stan. Mówiąc o czyszczeniu samochodu zazwyczaj większość osób ma na myśli nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również czystość wnętrza pojazdu. Obecnie można skorzystać z profesjonalnych usług dotyczących czyszczenia aut, które zapewniają uzyskanie trwałego i przede wszystkim oczekiwanego efektu.

Profesjonalny car detailing i jego przeprowadzanie

Profesjonalnie przeprowadzane zabiegi z zakresu car detailingu to sprzątanie zarówno wnętrza jak też czyszczenie karoserii samochodu przy zastosowaniu odpowiednich środków jak również ze znajomością sposobów czyszczenia. Oczywiście rodzaj przeprowadzonych prac uzależniony jest zarówno od stopnia zabrudzenia auta jak też od tego, jakie materiały zastosowano na przykład do wykończenia wnętrz.

Wstępna ocena zabrudzeń

Każdy auto detailer powinien przed przystąpieniem do prac określić stopień zabrudzeń i w ten sposób dobrać odpowiednie środki czyszczące. W większości najpierw przystępuje się do czyszczenia wnętrza samochodu, a dopiero potem karoserii. Pierwszym krokiem do wyczyszczenia wnętrza jest dokładne odkurzenie zarówno siedzeń, jak też wykładziny pod nogami. W tym celu trzeba zastosować odpowiednie końcówki odkurzacza, aby mieć pewność, że uda się dotrzeć we wszystkie zakamarki. Gumowe czy wykładzinowe chodniczki dobrze jest wyjąc z auta, jeśli jest taka możliwość. W przypadku bardzo zabrudzonych aut można również zdecydować się na wyjęcie z samochodu foteli, co znacząco ułatwi dostęp do wszystkich miejsc i zapewni dokładniejsze czyszczenie.

Czyszczenie wnętrza

Do czyszczenia wnętrza trzeba wybrać środki dopasowane do rodzaju materiałów. Te wykończone skórą czy drewnem należy czyścić przy pomocy specjalnych preparatów, które pozwolą usunąć zabrudzenia a jednocześnie nie zniszczą czyszczonych powierzchni. Dobrze jest nie moczyć za bardzo wnętrza, zaś pozostałości po środkach wycierać do sucha czystą szmatką. Podczas czyszczenia wnętrza nie można zapominać o elementach takich jak kratki nawiewów. Tutaj jednak najlepiej jest wykorzystać specjalne pędzelki do usunięcia kurzu i zabrudzeń.

Profesjonalne dbanie o karoserię

Profesjonalne dbanie o karoserię to nie tylko kwestia umycia i osuszenia auta. dobrze jest również zastosować środki, które nie tylko chronią karoserię przed kolejnymi zabrudzeniami, ale również przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych. Poza woskiem który należy nakładać w odpowiedni sposób bardzo popularne jest obecnie nakładanie specjalnej powłoki ceramicznej na karoserię.