Szpecące obrzęki pod oczami

Dla wielu osób poważny problem stanowią mało estetyczne obrzęki pod oczami. Przez nie nasza twarz wygląda na wiecznie zmęczoną, wyglądamy też starzej. Niejedna kobieta zastanawia się często jak pozbyć się obrzęków pod oczami.

Domowe sposoby na obrzęki

Można stosować domowe sposoby walki z obrzękami, które pojawiają się pod oczami. Jedną z metod są zimne kompresy – z czarnej lub rumiankowej herbaty, z kostek lodu lub ze świeżego ogórka, ziemniaka i awokado Nie zawsze jednak domowe kuracje przynoszą zadowalające rezultaty. Wtedy trzeba sięgnąć po inne specyfiki.

Kremy na obrzęki

Dobre rezultaty daje stosowanie odpowiednich kremów powodujących znikanie obrzęków pod oczami. Ważne jest, aby kremy takie zawierały odpowiednie składniki:

  • witaminy A, C oraz E
  • retinol, który odpowiada za prawidłowe napięcie skóry, likwiduje zmarszczki i worki pod oczami
  • masło Shea, zwane również masłem karite- jest to olej, który wytwarza się w procesie przetwarzania orzechów masłosza, drzewa rosnącego na afrykańskich sawannach. Masło Shea zawiera witaminę A, E, powoduje nawilżenie skóry
  • kwas hialuronowy -nawilża skórę, powoduje, że skóra staje się sprężysta i jędrna
  • wyciąg ze świetlika – likwiduje obrzęki pod oczami, działa także przeciwzapalnie

Zabiegi medycyny estetycznej

Jeżeli stosowanie kremów nie przynosi rezultatów i zastanawiamy się jak pozbyć się obrzęków pod oczami, na pomoc może przyjść medycyna estetyczna. Obecnie oferuje ona wiele zabiegów pozwalających pozbyć się opuchlizny i obrzęków. Jednym z najbardziej popularnych jest drenaż limfatyczny. Jest to specjalny masaż wykonywany w klinikach medycyny estetycznej, powoduje on lepszy przepływ limfy i innych płynów. Innym cieszącym się uznaniem wśród pacjentek zabiegiem jest mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu pod skórę oczu kilku substancji, które pielęgnują skórę. Są wśród nich kwas hialuronowy, witamina C oraz heksapeptydy, czyli substancje białkowe likwidujące obrzęki i zmarszczki, wspaniała alternatywa dla botoksu. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej z pewnością doradzi każdej pacjentce odpowiedni i dopasowany zabieg likwidujący obrzęki pod oczami.