Worki pod oczami – zmęczenie czy choroba

Pracujesz po 12 godzin dziennie, śpisz bardzo mało – bo przecież poza pracą i snem chcesz mieć jeszcze jakiekolwiek życie osobiste, chcesz mieć moment na ugotowanie dobrej kolacji, na obejrzenie filmu sensacyjnego z partnerem, chcesz mieć czas na spacer, szybki trening i kąpiel. A twoja dobra jakoś nie chce się wydłużać, wręcz przeciwnie – wydaje się być dużo krótsza, niż jest w rzeczywistości i czasami naprawdę przydałoby ci się kilka dodatkowych godzin…

Skutki uboczne

Stres, szybkie śniadania szybkie przerwy, wszystko jakby zbyt szybkie. Skutkuje to przemęczeniem organizmu, bladością cery, przekrwionymi oczami. Ból głowy to już prawie twoja nowa normalność. Wielu specjalistów twierdzi, że niektóre rzeczy można z łatwością wyczytać z twarzy człowieka. A na niej pojawiają się cienie pod oczami… Najczęściej są one efektem niewyspania i złego trybu życia, o którym była mowa wyżej, czyli tego, że zbyt często sięgasz po kofeinę, by „jakość przetrwać dzień”, bo uważasz, że masz wiele obowiązków i dużo ważniejszych spraw, niż zadbanie o własne zdrowie.

Zdrowie

Ono niestety może w końcu odmówić posłuszeństwa i podkrążone oczy będą wtedy objawem choroby, a nie skutkiem twoich poczynań. Jeśli więc prowadzisz tryb życia taki – o jakim czytałeś wcześniej, zwróć uwagę na swoją twarz i staraj się z niej czytać, żeby w razie czego móc w pore zareagować.

Worki pod oczami wątroba

Niezdrowe odżywianie, używki, brak snu – wszystko to może sprawić, że w twoim ciele będzie zbierać się coraz więcej toksyn. Twoja wątroba, której zadaniem jest usuwanie zbędnych substancji z organizmu, przestanie radzić sobie z ich nadmiarem. Ważne jest wtedy, by poszukać sposobu na polepszenie jakości jej pracy. Proponuję detoks, bazujący na oliwie z oliwek i soku z cytryny. Taka mieszanka sprawi nie tylko, że wątroba unormuje swoją pracę i zyska siłę, by znosić twój tryb życia, który ciężko zmienić oraz że pozbędziesz się cieni spod oczu. Oliwa z oliwek – to źródło zdrowego tłuszczu, składniki odżywcze w niej zawarte zwalczają stany zapalne, te wątroby również.
Cytryna, natomiast, ma detoksykujące właściwości, jest źródłem m.in. wapnia, potasu, witaminy C i jednocześnie sprzymierzeńcem twojego układu odpornościowego.
Warto od czasu do czasu zastosować u siebie taką mieszankę, wypić połączenie tych dwóch odżywczych produktów i usprawnić tym samym pracę naszej wątroby. Warto też pomyśleć nad zmianą diety, nad lekkim przystopowaniem. Brak poszanowania własnego organizmu, może mieć dla nas drastyczne skutki.