Jakie pieluszki wielorazowego użytku warto kupić?

Wielopieluchowanie a wyprawka

Jeśli decydujesz się na wielopieluchowanie, na pewno zastanawiasz się, jak to rozegrać w związku z wyprawką. Gdy dziecko przyjdzie na świat, nie może przecież zabraknąć odpowiedniego rodzaju pieluszek. Pieluchy wielorazowe jakie kupić – odpowiedź znajdziesz w kolejnych fragmentach niniejszego artykułu.

Najwygodniejsze rozwiązanie

Wygoda i komfort są bardzo ważne, szczególnie, jeśli posiada się małe dziecko. Dlatego właśnie wybierając odpowiedni rodzaj pieluchy wielorazowej, należy zadbać o zapewnienie sobie i dziecku odpowiedniego poziomu komfortu. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego na pierwsze wielopieluchowanie najlepiej wybrać All-in-One. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozwiązanie, które zawiera wszystkie potrzebne elementy w jednym produkcie.
W takim przypadku potrzeba około 65 sztuk takich pieluszek, przy założeniu iż potrzeba około 15 pieluch dziennie, które należy prać co około dwa dni.
Pieluszki All-in-One kilka warstw materiału, które są ze sobą zszyte. Wyschnięcie takiej pieluszki zabiera więc więcej czasu, niż kieszonki.
Warto również pomyśleć o zakupie otulaczy. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wystarczy około 15 sztuk przy podobnych założeniach, jak w przypadku pieluszek typu All-in-One. Do zestawu warto dołączyć około 45 sztuk wkładów chłonnych.

Podsumowanie

Pieluszki wielorazowego użytku to dobry wybór. Mają wiele zalet, które wiążą się z komfortem dziecka, ochroną środowiska i oszczędnością pieniędzy. Ich stosowanie nie jest trudne, a utrzymanie higieny jak najbardziej możliwe. Należy pamiętać o regularnej wymianie pieluszki i praniu co około dwa dni. Do czyszczenia pieluch wielorazowych należy używać odpowiednich środków, które zapewnią najwyższy poziom zachowania higieny. Tego typu środki nie powinny powodować podrażnień ani reakcji alergicznych. Zaoszczędzone pieniądze z pewnością posłużą twojemu dziecku, co warto mieć na uwadze wybierając między pieluchami jednorazowego i wielorazowego użytku.