Sposoby aplikacji i utrwalania zapachu perfum.

Zarówno kobiety, jak również mężczyźni pragną pięknie pachnieć. Dla siebie, dla ukochanej osoby, roztaczając wokół siebie piękny zapach, czujemy się dowartościowani, nasze zmysły są pobudzone. Co zatem zrobić, aby ulubiony zapach przetrwał jak najdłużej? Jest na to kilka rad.

Dużo zależy od miejsca i sposobu aplikacji perfum.

Pryskając ciało perfumami, powinno się je starać aplikować w miejsca, gdzie tętno jest bardziej wyczuwalne i intensywne. Są to: kark, przeguby dłoni, kolan i łokci, a także u kobiet zagłębienie między piersiami. Pod wpływem ciepła zapach z tych miejsc uwalnia się o wiele dłużej.

Aplikując perfumy na nadgarstki, nie należy ich o siebie pocierać, ponieważ w ten sposób rozcierane są główne nuty zapachowe, przez co zapach szybciej się ulatnia.

Jeśli chcemy, aby perfumy były trwalsze, to zaopatrując się w nie należy wybierać takie, które posiadają w swoim składzie drzewo sandałowe lub ambrę, są one bowiem bardziej intensywne.

W jaki sposób można jeszcze utrwalić zapach?

Spryskując się perfumami, należy także pamiętać o ich aplikacji na włosy. Są one często w ruchu podczas dnia, przez co dodatkowo jeszcze uwalniają zapach przez cały dzień. Perfumy również wnikają w strukturę włosów ściśle się z nimi łącząc, co jeszcze bardziej potęguje wydzielany zapach.
Należy jednak pamiętać o odpowiedniej ich aplikacji na włosy. Perfumy zawierają w swym składzie alkohol, mogą przesuszać włosy, nie należy nimi pryskać włosy bezpośrednio, a rozpylić obok siebie chmurę perfum i w nią wejść.

Tym, co utrwala zapach perfum w ciągu dnia, jest oczywiście również ich dodatkowe spryskiwanie. W ten sposób poprawi się nasze samopoczucie, ale autentycznie również przedłużymy zapach. Aby to zrobić, nie trzeba mieć przy sobie całego flakonika perfum – wystarczą podręczne próbki lub malutkie perfumetki, które bez problemu można ze sobą zabrać wszędzie. Można nimi wyposażyć torebki, aby w podróży zawsze były pod ręką.
W ten sposób, niezależnie od miejsca i pory dnia, można szybko się odświeżyć i na nowo poczuć swój ulubiony zapach.