Czy można schudnąć na diecie pudełkowej?

Catering w formie kompletu wszystkich dobowych posiłków dostarczanych do domu niesie ze sobą wiele korzyści. Część z nich jest zupełnie oczywista, w tym przede wszystkim wygoda, pozytywny wpływ na zdrowie, mniejszy pośpiech w ciągu dnia i ogólna poprawa samopoczucia. Czy wśród wspomnianych korzyści znajduje się jednak również możliwość schudnięcia? Poniżej odpowiadamy na to pytanie, jednocześnie przybliżając też kwestie związane z kosztami diety pudełkowej.

W jaki sposób schudnąć na diecie pudełkowej?

Jak widać, pytanie postawione w tytule niniejszego wpisu uległo przekształceniu, ponieważ w tej formie o wiele lepiej oddaje istotę całego zagadnienia. W praktyce bowiem schudnąć lub przytyć można na dowolnej diecie, o ile tylko stosujemy ją w odpowiednich proporcjach. Zamawiając zatem catering do domu w Warszawie czy gdziekolwiek indziej, przed podjęciem decyzji odnośnie do konkretnego pakietu oferty, skontaktuj się z dietetykiem lub upewnij się we własnym zakresie, jakie zapotrzebowanie kaloryczne generuje Twój organizm. Samodzielnie możesz zrobić to, korzystając np. z tzw. kalkulatorów BMR (akronim od „Basal Metabolic Rate” – „podstawowa przemiana materii”), chociaż nic nie zastąpi oczywiście wsparcia ze strony wykwalifikowanego specjalisty.

W obu przypadkach do ustalenia prawidłowej liczby kalorii, na którą ma opiewać pakiet diety pudełkowej, konieczne będzie wzięcie pod uwagę Twojej płci, wieku, wzrostu, obecnej wagi, stanu zdrowia i orientacyjnego poziomu aktywności fizycznej, a także celu, który chcesz osiągnąć, takiego jak np. właśnie zredukowanie masy ciała. Przy właściwej ocenie tych parametrów oraz przy braku poważnych zaburzeń hormonalnych prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu będzie niemal stuprocentowe.

Ile kosztuje catering do domu w Warszawie oraz w innych miastach Polski?

Mimo że firmy działające w opisywanej branży na ogół w sposób transparentny przestawiają swoją politykę cenową, nie funkcjonują w ramach niej z góry ustalone widełki. Podobnie jak w większości innych gałęzi rynku także i tutaj za najgorsze pod względem jakości posiłki zapłacisz mało, podczas gdy te wysokojakościowe będą już odpowiednio droższe. Jeżeli chcesz jednak wytrzymać z taką dietą przez czas odpowiednio długi, aby osiągnąć planowane cele sylwetkowe, zdecydowanie rekomendujemy sięgnięcie do oferty firm zapewniających jedzenie nie tylko gotowe, ale również smaczne, zdrowe i odpowiednio zbilansowane.

Warto tutaj zaznaczyć, że cena diety pudełkowej we Wrocławiu, w Warszawie, Krakowie czy dowolnym innym małym lub dużym mieście prezentuje się zawsze na zbliżonym poziomie, więc poszukiwań nie należy ograniczać wyłącznie do małych przedsiębiorstw stricte lokalnych. Wręcz przeciwnie, często sieci obsługujące klientów na dużą skalę są w swojej dziedzinie lepiej wyspecjalizowane, mogąc dzięki temu zaoferować lepsze od ich mniejszych konkurentów warunki współpracy.

Świetnym tego przykładem jest marka Box Kitchen realizująca dostawy cateringu m.in. do miast wspomnianych wcześniej oraz ich najbliższych okolic, a także w obrębie całej aglomeracji śląskiej, na terenie Podbeskidzia i do większości miejscowości Małopolski. Ceny pakietów zaczynają się tu już od niespełna 60 zł za dzienny komplet posiłków, a pod względem jakości plasują się w ścisłej czołówce wszystkich firm cateringowych działających w Polsce. Jeżeli interesuje Cię zatem catering do domu w Warszawie czy dowolnym innym ze wskazanych wcześniej obszarów, gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty Box Kitchen.