Naturalny suplement diety – goździki w kapsułkach

Wybierając odpowiednie suplementy diety dla siebie, warto zwrócić uwagę na goździki w kapsułkach.

Dlaczego goździki w kapsułkach?

Zacznijmy od krótkiego opisu samego produktu. Goździki są to pąki goździkowca korzennego, które nie rozkwitły. Goździkowiec korzenny to wiecznie zielone drzewo pochodzące z Azji, rosnące również w Brazylii, Syrii, czy na Madagaskarze. Cechuje ich piekący smak, ciemnobrunatny kolor, charakterystyczny zapach. Zawierają wiele przeciwutleniaczy, które niszczą wolne rodniki. W sztuce kulinarnej wykorzystuje się je głównie jako przyprawę do marynat, są również bardzo znane w cukiernictwie.
O ich właściwościach można rozpisywać się bardzo dużo. Wymienię kilka z nich:
– eliminują wzdęcia,
– usuwają toksyny z organizmu,
– niektórzy uważają, że eliminują objawy lękowe i depresyjne,
– zawierają wiele witamin (m.in. witaminę A, B6, witaminę C, K, niacynę, kwas foliowy),
– mają właściwości przeciwbólowe,
– obniżają poziom cholesterolu,
– są naturalnym afrodyzjakiem.
Są również istotnym elementem diety, wykorzystywanym w medycynie.
Dlaczego warto zaopatrzyć się w goździki w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, że jest to naturalny produkt, który pomoże walczyć nam z bólem. Kolejnym ciekawym aspektem jest fakt, że ma działanie poprawiające trawienie – co ważne – również przeciwrobaczne. Eugenol, znajdujący się w ich środku, daje efekt dezynfekcji szczególnie w jamie ustnej.
Zaleca się brać 3 kapsułki po śniadaniu. Dzienna dawka (3 kapsułki) zawiera 180 mg goździków. Przeciwwskazaniem do ich zażywania jest ciąża. Innych nie ma – jak również nie zidentyfikowano skutków ubocznych. Mają za to szereg zalet, kolejna z nich to działanie przeciwnowotworowe, szczególnie dobrze radzą sobie z rakiem piersi. Co ciekawe – zabijają komórki nowotworowe, które już występują w organizmie, więc nie tylko nas zabezpieczają, ale i naprawdę leczą.
Istnieją także wersje bardziej EKO, na miarę czasów współczesnych – firma „Fushi” proponuje nam ekologiczne kapsułki goździków, w cenie około 60 zł za 60 sztuk. Składnikami kapsułek są sproszkowane ekologiczne pączki kwiatowe goździkowca korzennego (Eugenia caryophyllata) oraz hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki). Nie są testowane na zwierzętach.
Można zakupić również produkt nie będący do końca zgodny z przekonaniami ekologów ale równie skuteczny. W skład takich kapsułek wchodzą: goździk w proszku, kapsułka pochodzenia roślinnego, hypromeloza.
Najważniejsze, by włączyć suplement do swojej diety i cieszyć się wieloma korzyściami.