Zbawiennie korzyści olejku z kadzidłowca – olejek olibanowy

Jeśli twój organizm jest ostatnio wyczerpany, jeśli czujesz, że go przeciążyłeś i nie wiesz jak temu zaradzić, przeczytaj poniższy tekst, a komfort twojego życia może znacznie się poprawić.

Pędzimy, żyjemy w ciągłym biegu, przepełnionym stresem i troskami. Często bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków i skutki takich działań widać na naszej twarzy całkiem szybko – cienie pod oczami, szara, blada cera. Coraz częściej dopada cię uczucie przygnębienia. Ponadto jedyne co czujemy – to zmęczenie. Z pomocą przychodzi olejek olibanowy. Czym jest ten wspaniały produkt, po który warto sięgnąć zawsze – gdy odczuwasz efekty przepracowania?

Frankincense po polsku to olejek z kadzidła

olejek pochodzący z żywicy drzew Boswellia, zwłaszcza z z gatunków Boswellia sacra oraz Boswellia carter. Drzewa rosną w rejonach afrykańskich i arabskich (na obszarze Jemenu, Omanu, Somalii i Etiopii. Olejek ten – to biały sok pozyskiwany z kory drzewa, który pozostawia się do stwardnienia na kilka dni, po czym zeskrobuję się go, kształtem przypomina kropelki łez.
Żywicę kadzidłową pali się na kadzidło, w czasach współczesnych poddaje się ją destylacji parowej by wytworzyć aromatyczny olejek. Jest on słodki i świeży, ma lekko korzenny i owocowy aromat.
Posiada również wiele korzyści i zastosowań:
– jest składnikiem wielu kosmetyków, używano go już w starożytnym Egipcie,
– w postaci zmielonego zwęglonego proszku kobiety egipskie stosują go jak ciężki eyeliner, tzw. “kohl”,
– ma właściwości relaksacyjne,
– pozwala pokonać stres,
– używa się go podczas medytacji i wizualizacji,
– pomaga w przezwyciężeniu przygnębienia,
– stosowany w aromaterapii (zazwyczaj jest wdychany lub rozpylany wokół danej osoby, pozwala poczuć spokój, odprężenie, rozluźnienie),
– korzystnie wpływa na skórę, np. zmniejsza widoczność blizn, leczy trądzik, czyraki,
– ma dobry wpływ na włosy,
– zatrzymuje krwawienie ran,
– pomaga w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów,
– pomaga w leczeniu schorzeń macicy,
– dobrze wpływa na trawienie – wspomaga prawidłowy ruch pokarmu przez jelita,
– reguluje cykl menstruacyjny u kobiet przed menopauzą.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, wynikające z kontaktu z olejkiem kadzidłowca, to nie zarejestrowano poważnych skutków negatywnych. W niektórych przypadkach może wywolywać reakcję alergiczną, w postaci wysypki lub powodować nudności czy wymioty. Jednak są ro skrajne przypadki.
Nie jest zalecany natomiast kobietom w ciąży, ponieważ może wywoływać miesiączkę, co nie jest bezpieczne dla płodu w poszczególnych fazach ciąży.