Ćwiczenia na poprawę biustu

Jedno z częstszych pytań kobiet, to pytanie czy treningi nie pogorszą ich biustu oraz w jak poprawić wygląd biustu poprzez ćwiczenia, a więc zacznijmy od ćwiczeń. Tak więc jest kilka ćwiczeń na to aby poprawić wygląd kobiecego biustu, a są to takie ćwiczenia jak

Rozpiętki

Ćwiczenie polega na tym, abyśmy położyli się na plecy, jednak nie prostowali nóg tylko je ugięli, weźmy ciężarki w dłonie i rozpinali nasze dłonie na boki, lecz nie zginajmy łokcia do końca, to ćwiczenie działa głownie na środek klatki piersiowej.

Kolejne w kolejności to proste ćwiczenie, podobne do poprzedniego, a mianowicie

Wyciskanie chwytem młotkowym

Kładziemy się na plecy tak jak przy rozpiętkach i ciężarki unosimy tym razem w górę, to ćwiczenie poprawi naszą siłę, ale też poprawi biust i umocni barki.

Teraz ćwiczenie przy którym trochę więcej można się napocić, jednak zależne jest to również od ciężaru, a chodzi o

Wyciskanie talerza

Kładziemy się na ławeczce, nogi położone na podłodze i wyciskamy trzymając mocno ciężar

I ostatnim ćwiczeniem będzie

rotacja wewnętrzna

Bierzemy ciężarki i wykonujemy ćwiczenie podczas którego staramy się łokcie mieć pod kątem 90 stopni, podnosi ręce w górę i odpuszczamy zmieniając pozycję rąk dolną częścią nadgarsków w dół, wracamy do pozycji początkowej.

Na początek zaleca się aby ćwiczenia te wykonywać w zakresie od 2 do 3 serii po około 12/15 powtórzeń. W momencie gdy zobaczymy progres, należy zwiększyć liczbę serii lub powtórzeń.

Oraz odpowiadając na pytanie Czy trening wpływa negatywnie na biust?

Odpowiedź brzmi NIE

Treningi nie wpływają negatywnie na biust, dlatego nie należy się bać tego, jednak należy pamiętać, że w przypadku redukcji czyli pozbywania się tkanki tłuszczowej, biust się zmniejszy, jednak to da się “naprawić” wystarczy trzymać dietę w której znajduję się odpowiednia ilość tłuszczów, białek i węglowodanów oraz systematycznie i sumiennie ćwiczyć a wtedy biust, będzie wyglądać dobrze, a nawet poprawi się jego wygląd.