Zegarek – jak go dopasować do ubioru?

Zegarki to nie tylko praktyczne narzędzie do odmierzania czasu. To również ważny element stylizacji. Jak dopasować biżuterię do ubioru? Podpowiedź znajduje się w dalszej treści artykułu.

Zegarek – czym się różni ten codzienny od garniturowego?

Zegarek można nosić do wszystkiego – zestawów casualowych, półeleganckich koszul oraz formalnych garniturów. Wiele jednak zależy od tego, z jakim modelem mamy do czynienia. Zegarki codzienne to najszersza i najpopularniejsza kategoria, w tej grupie znajdziemy zarówno modele proste, jak i o oryginalnym kształcie i kolorystyce. Natomiast zegarki garniturowe wyróżnia prosty i minimalistyczny design oraz koperta w kolorze srebrnym lub złotym. Stanowią one dobry wybór, gdy w pracy obowiązuje ścisły dress code.

Wybrać zegarek na bransolecie czy na pasku?

Wybierając zegarek, musimy podjąć już na starcie ważną decyzję: czy lepszy będzie model na pasku, czy na bransolecie. Najczęściej wybierane są zegarki na skórzanym pasku, są one lekkie, eleganckie i uniwersalne. Można je nosić zarówno do strojów casualowych, jak i bardziej formalnych, w szczególności popularne są modele na pasku czarnym lub brązowym, ponieważ są one najbardziej ponadczasowe. Oczywiście dostępnych jest także wiele innych wersji kolorystycznych.

Jeśli chodzi o zegarki na bransolecie, to wyróżnia je wysoka wytrzymałość oraz elegancki design. Bransolety nie wymagają wymiany, są również wodoszczelne – można w nich spokojnie pływać, a nawet nurkować. Jeśli zegarek ma zwracać uwagę, a jednocześnie dobrze sobie radzić w trudniejszych warunkach, dobrym wyborem będzie bransoleta ze stali szlachetnej. Materiał ten jest hipoalergiczny, nie rdzewieje, nie odkształca się ani nie matowieje. Dla alergików są dostępne także modele pozbawione potencjalnego alergenu – niklu.

A może zegarki sportowe?

Poza wymienionymi dwoma typami zegarków dostępna jest także inna możliwość, mianowicie modele sportowe. To bardzo specyficzna grupa, wyróżnia ją solidne wykonanie, wysoka funkcjonalność oraz odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne. Zegarki sportowe są polecane dla dzieci i dorosłych, można w nich chodzić na co dzień oraz zakładać do uprawiania ulubionych aktywności fizycznych. To biżuteria, w której można spokojnie jeździć na rowerze, biegać, a nawet pływać.

Wśród polecanych producentów zegarków sportowych można wymienić Garmin. Marka jest znana między innymi z bardzo praktycznej kolekcji Fenix 6S na skórzanym pasku. Zegarki posiadają wbudowany GPS, mogą posłużyć także jako urządzenia monitorujące aktywność. Klienci doceniają również firmę Epos. W linii Sportive znajdziemy zegarki na stalowej bransolecie, które poza wskazywaniem godziny i daty zostały wyposażone także we wskaźnik rezerwy chodu. Dzięki temu możemy odczytać, ile czasu pozostało do kolejnego nakręcenia zegarka. Wspomniane modele pasują zarówno do sportowych ubrań, jak i jako dodatek do nieformalnego stroju, np. koszulki typu t-shirt i jeansów.