Perfumy o wyjątkowym zapachu

Perfumy znane są ludzkości już od starożytności. Zapachy przywołują nam miłe wspomnienia, kojarzą się z pewnością siebie, przez co mają wpływ na to, jak się czujemy. Czym są aromatyczne perfumy? Czym różnią się od innych?

Dlaczego używamy perfum?

Teoretycznie perfumy to stosunkowo prosta substancja składająca się z alkoholu i olejków zapachowych. Każdy ma swój powód. Lubimy ładnie pachnieć, daje to nam poczucie pewności siebie. Perfumy mogą podkreślać nasz charakter i status materialny, z tego powodu bogate osoby często kupują niewielkie fiolki za astronomiczną cenę.

Perfumy dla mężczyzn

Odbiór zapachu jest niejednoznaczny, przez co trudno rozdzielić perfumy typowo męskie od damskich. Podstawowy podział stworzony przez perfumiarzy firmy Haarman&Reimer w 1980 roku do męskich perfum zalicza:

  • perfumy drzewne o zapachu cedru lub drzewa sandałowego
  • perfumy skórzane o zapachu przypominającym skórę, tytoń, dym i palone drzewo
  • chypre o zapachu drzewno-cytrusowym.
  • fougere powstają na bazie paproci, mchu dębowego oraz lawendy

Różnorodność dostępnych na rynku zapachów sprawia, że każdy mężczyzna może znaleźć coś dla siebie.

Perfumy aromatyczne

Perfumy aromatyczne zawierają kompozycję ziół i przypraw. Z reguły są przeznaczone dla mężczyzn. W perfumach najlepiej wyczuwalne są właśnie zapachy ziół takich jak lawenda, rozmaryn oraz przypraw takich jak kardamon, pieprz czy kminek. Niektóre mają zapach świeżo ciętego drewna i żywicy. Uchodzą za eleganckie, ponieważ są naturalne, delikatne, a przez to przyjazne.

Zapach drzewa

Zapach z nutami drzewnymi jest głęboki i długo utrzymuje się na skórze. Przykładem takiego perfumu jest Dior Homme, obecny na rynku od siedmiu lat. Ma nietypową mieszankę drzewną, piżma, a także lawendy, szałwii, bergamotki i irysy, a także kakao.

Właściwa aplikacja perfum

Najlepiej aplikować perfumy na świeżo umytą skórę łokci, nadgarstków, szyi i dekoltu, ponieważ te miejsca mają nieco wyższą temperaturę niż reszta ciała, przez co zapach będzie się dłużej utrzymywać.