Co to jest metoda Silvy?

Metoda Silvy polega na samoczynnym wprowadzaniu mózgu w stan alfa, czyli fale 7- 12 herców. Tego typu system, że w takiej sytuacji umysł jest ukierunkowany na porozumienie z podświadomością i nadświadomością, a tym samym do zmiany zachowań, postrzegania świata, czy poznawania nowych rzeczy oraz uczenia się.

Metoda Silvy: techniki, samokontrola umysłu

Jeśli chodzi o Silva metoda, którą zaproponował, doskonale sprawdza się w leczeniu bezsenności, otyłości, poprawia pamięć i koncentrację. Samokontrola umysłu, którą proponuje, pozwala zapanować na bólem, poprawić stan zdrowia, a przede wszystkim korzystać z większego potencjału mózgu. Sposób pracy nad własnym umysłem, proponowany przez Silve opiera się na solidnych podstawach naukowych, związanych z badaniem częstotliwości impulsów elektrycznych emitowanych przez ludzki mózg. Kursy Silvy organizowane są od lat 60. ubiegłego wieku, kiedy między innymi zastosowano ją podczas szkoleń sportowców, aby wyrobić w nich wyższą samoocenę potrzebną do zwyciężania. O tej metodzie nie można powiedzieć, że jest psychoterapią i nie jest medycyną alternatywną. Należy potraktować ją jako technikę uzupełniającą.

Jakie są techniki Silvy?

Metoda Silvy techniki proponuje różne. Najprostszą jest budzenie się bez budzika, przy pomocy wewnętrznej nauki określania czasu, polegająca na wyobrażaniu sobie zegara przed zaśnięciem i zaplanowaniu, o której godzinie nastąpi przebudzenie. Jest też metoda kontroli senności, przydatna podczas prowadzenia samochodu albo kontrola snu, przy problemach z zaśnięciem lub kontrola bólu głowy. Systematycznie ćwicząc, można nauczyć się kontroli różnych dolegliwości. Do poprawy pamięci używa się zakładek pamięci, a po to, by się uspokoić wykorzystuje się metodę trzech palców. Dzięki metodom Silvy można również poradzić sobie z nałogiem palenia papierosów. W tych wszystkich zastosowaniach nie wykorzystuje się siły woli, ponieważ podświadomość broni się i następuje starcie. Według Silvy należy wykorzystać wyobraźnię, pomijając tym samym etap walki, przechodząc od razu do celu. Wchodząc zaś na poziom alfa można, w nieograniczony sposób wykorzystywać, wręcz programować umysł na własne potrzeby. Wizualizacja własnych pragnień prowadzi do stworzenia tzw. zwierciadła umysłu przy pomocy, którego można realizować własne marzenia. Aby udało się zrealizować potrzeby, należy pobudzić do tego wiarę w spełnienie swoich oczekiwań. Dzięki codziennym ćwiczeniem metody Silvy można uzyskać zamierzone efekty. Ważne jest żeby ćwiczyć systematycznie, aby umysł uległ zamierzonym celom.