Sposoby, w jakie ocet jabłkowy spełnia oczekiwania

Ocet jabłkowy jest jednym z tych buzujących składników wellness, na które ludzie ciągle przysięgają. Nie jest jednak zaskakujące, dlaczego.

To prawie jak święty Graal domowych środków zaradczych – na przykład jego zastrzyk ma pomóc zwiększyć energię, kontrolować poziom cukru we krwi i sprzyjać utracie wagi. Miejscowo ocet jabłkowy może poprawić połysk włosów, a także teksturę i koloryt skóry, usuwając niepożądane wypryski.

W połączeniu z innymi dobrymi dla Ciebie składnikami, takimi jak sok z cytryny lub oliwa z oliwek, ocet jabłkowy może być silnym wzmacniaczem codziennej rutyny. Oto 11 prostych sposobów na poprawę zdrowia dzięki octu jabłkowemu. Ocet jabłkowy przepisy na wykorzystanie go.

1. Kłopoty z trawieniem błonnika? Użyj ocet jabłkowy w swoim sosie do sałatek.

Jest kilka powodów, dla których ocet jabłkowy może pomóc w problemach z trawieniem – twierdzi dietetyk Rania Batayneh, autorka bestsellera „The One One One Diet”.

Po pierwsze, dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym octu jabłkowego, które mogą pomóc w typowych problemach z jelitami, które mogą być wywoływane przez bakterie, takie jak biegunka. Jako pokarm sfermentowany ocet jabłkowy zawiera również probiotyki, które pomagają regulować ogólne zdrowe trawienie.

„Połączenie dressingu na bazie octu jabłkowego z warzywami ma podwójny wpływ na trawienie, ponieważ zarówno błonnik w warzywach, jak i probiotyki w occie jabłkowym mogą poprawić zdrowie układu pokarmowego” – podkreśla Batayneh.

2. Chcesz ograniczyć apetyt? Zrób codzienny tonik z octu jabłkowego.

Czasami najtrudniejszą częścią rekalibracji nawyków żywieniowych jest ograniczenie. Według Batayneha picie octu jabłkowego może być „niezwykle przydatne, gdy próbujesz mniej jeść i schudnąć”. Odnosi się do badania Trusted Source, w którym stwierdzono, że ocet jabłkowy może tłumić obszary mózgu kontrolujące apetyt, co z czasem powoduje zjadanie mniejszej ilości kalorii.

OCET JABŁKOWY może również pomóc w magazynowaniu tłuszczu, dzięki specjalnemu składnikowi: kwasowi octowemu. W badaniach na szczurach, Trusted Source, wykazano, że ten kwas pomaga zmniejszyć magazynowanie tłuszczu przez Trusted Source.

Po tak pozytywnych wynikach badań na zwierzętach, w badaniu Trusted Source z 2009 roku przyjrzano się 122 osobom z otyłością i stwierdzono, że codzienne spożywanie octu zmniejsza otyłość i pomaga w utracie wagi.