Jak dopasować kształt kreski do kształtu oka?

Kreski na powiekach to jeden z ulubionych trików makijażowych. Podkreślają one spojrzenie, wydobywają z niego głębie. Jednak, aby kreski spełniały swoją rolę, muszą być dobrze wykonane. Ważne jest również dobranie ich odpowiedniego kształtu. Jak to zrobić? Zobacz, krótki poradnik!

Jak wykonać kreski na powiece?

Kreska na oku od lat nie wychodzi z mody. Podkreśla spojrzenie, zagęszcza optycznie rzęsy, dopełnia makijaż. Popularne kreski wykonać można różnymi produktami. Niema jednak wątpliwości, że najpopularniejszym jest eyeliner, który w różnych kolorach dostępny jest na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-eyeliner. Klasycznym wyborem będzie oczywiście czarny eyeliner, jednak na lubiących makijażowe szaleństwo czekają eyeliner brązowe, granatowe, fioletowe, zielone, różowe czy żółte. Co więcej, do wyboru są nie tylko tradycyjne eyelinery, ale także te w kałamarzu, pisaku, sztyfcie, słoiczku.

Jak dopasować kreski do kształtu oczu?

To, jakie kreski będzie się rysować na powiece, powinno być uzależnione od kształtu oczu. W przypadku tych migdałowych ma się największe pole do popisu. Będą one dobrze prezentować się z każdym typem kresek. Najlepsze efekty osiągnie się jednak, tworząc cienkie kreski równe z naturalnym łukiem. Zalotne i seksowne spojrzenie zagwarantują natomiast kreski namalowane w wewnętrznym kąciku oka. Aby osiągnąć optymalny efekt, najlepiej zacząć rysować cienkie linie i stopniowo je pogrubiać, zbliżając się do zewnętrznego końca powieki. Na jeszcze bardziej szalone eksperymenty możesz sobie pozwolić w make-up wieczorowym. Oczy w kształcie migdałów dobrze będą prezentować się z kreskami grubymi.

W przypadku, gdy masz oczy z opadającą powieką, ten defekt możesz skorygować, rysując eyelinerem lekko roztartą linię. Ten trik pozwoli otworzyć oko i powiększyć je. Jeszcze lepszy efekt osiągniesz, dokładnie tuszując rzęsy i podkręcając je zalotką.

Eyeliner to kosmetyk, z którym powinny polubić się też kobiety z oczami z opadającymi kącikami. Ten defekt urody sprawia, że oczy wydają się mniejsze i mało wyostrzone. W takiej sytuacji narysowane kreski mają za zadanie podnieść zewnętrzne kąciki oczu i wyróżniać proporcje. W tym celu należy namalować na powiecie cieniutką linię tuż nad rzęsami, a następnie pogrubiające w zewnętrznym kąciku – do momentu, aż wyrówna się ze środkową częścią kreski. Trikiem, który możesz zastosować, jest też dorysowanie haczyków na końcu kresek.

Oczy jak guziki, czyli okrągłe wymagają rysowania kresek, które wysmuklą oczy i zbliżą je do migdałowego kształtu. Efekt taki osiągniesz, malując kreski do połowy lub 1/3 długości oka. Taki trik spłaszcza oko i subtelnie podkreśla kształt. Kreska przy oczach okrągłych powinna być cienka i prosta.