Lotnisko w Marakkeszu

Podjęcie decyzji o podrózy do Afryki najczęściej wiąże się ze zdecydowaniem, by pozwolić sobie na zanurzeniu w klimatycznym, kolorowym Maroku, bo to on jest najczęstszym – obok Egiptu – wyborem wakacyjnego wyjazdu. Skuszenie to jedno, jak przygotować się do takiej wyprawy? Mieć świadomość, że najlepszym środkiem transportu będzie wybranie samolotu, a na marokańskiej ziemi można wylądować na przykład na lotnisku w Marrakeszu i tam rozpocząć wspaniałą przygodę.

Witając w Maroku

Lotnisko umiejscowione w Marrakeszu nosi nazwę “Port lotniczy Marrakesz-Menara” i jest drugim lotniskiem pod względem obsługi podróżnych w całym Maroku. W 2019 roku obsłużył ponad 6 milionów turystów. Może być punktem docelowym podróży, jak i miejscem przesiadki – z tego lotniska można udawać się dalej do różnych miast europejskich, jak i też obsługuje loty krajowe. Z portu lotniczego Marrakesz-Menara udać się można na przykład do Dżudddy w Arabii Saudyjskiej.

Lotnisko obsługuje 22 linie lotnicze.

Lotnisko położone jest około osiem kilometrów od centrum miasta Marrakesz. W czasie II wojny światowej lotnisko używane było jako przez siły powietrzne USA, pełniło funkcję przystanku w drodze do Casablanki lub Agadiru.

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o marrakesz lotnisko, nie trzeba szukać informacji na zagranicznych stronach, gdyż są one dostępne także w języku polskim, co pozwala zaplanować samodzielny wyjazd niezwiązany z żadnym biurem podróży. Należy jednak pamiętać, że lotnisko to nie obsługuje bezpośrednich przylotów z Polski i odlotów do tejże.

Jeżeli po wylądowaniu chce się dostać do centrum miasta, można wybrać jedną z kilku możliwości dalszego transportu. Co 20-30 minut kursuje autobus linii numer 19, można skorzystać także z oferty licznych prywatnych busów. Inną opcją jest podróż do centrum za pomocą taksówki – cena takiego kursu wynosi około 30 dolarów amerykańskich. Przed wyjazdem należy ustalić z taksówkarzem cenę transferu, a podróż powinna zająć około 15 minut.